Menu

Dziecko albo mieszkanie?

Pod takim tytułem ukazał artykuł na jednym z portali finansowych, w którym argumentowano, iż w Polsce w tym momencie wychowanie dzieci wiąże się z tak wysokimi kosztami, że coraz mniej rodziców decyduje się ponieść takie wyrzeczenia. Jako przykład podano, że wychowanie dwójki dzieci do 20 roku życia kosztuje tyle, co nowe mieszkanie. Zgadzacie się z tą tezą? Czy rzeczywiście wychowanie dzieci w Polsce kosztuje zbyt wiele? Macie jakieś pomysły, jak możnaby tę sytuację zmienić? Opowiedzcie.

Ania
 837  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Wychowanie Praca i Finanse koszty wychowanie

Odpowiedzi

Klaudi
Myślę, że przedewszystkim trzeba wprowadzić zmiany w szkolnictwie. Przecież, książki kosztują fortunę, a na dobrą sprawę podręczniki mogłaby zakupić szkoła i trzymać je w salach. To znacznie obniżyłoby wydatki na szkołę.
amalka
Nieźle... Nie ma to jak przeliczać szczęścia na pieniądze :/ Przepraszam ale tytuł artykułu kretyński. Wyrzeczenia? Wyrzekłabym się wielu dóbr materialnych by być mamą. Oczywiście jestem zwolenniczką uprzedniego przygotowania świata dla maluszka i nim pojawił się Krzyś, mieliśmy pewną stabilizację życiową ale... Mam kilka koleżanek, które mieszkania własnościowego nie posiadają, podobnież samochodu i grubej kasy na koncie a ich dzieciaczkom niczego nie brakuje, są kochane i szczęśliwe. Jeśli dla kogoś większe znaczenie mają w życiu pieniądze, mieszkanie "na pokaz", urlopy, imprezy, szaleństwa... raczej nie pragnie dziecka i nie ma to związku z "kosztami wychowania". Dla mnie priorytetem jest rodzina.

Fakt- pieluchy, ubranka, wykształcenie dziecka... wszystko kosztuje. Podobnież jedzenie, paliwo, prąd, gaz, woda, czynsz... a jednak jemy, tankujemy, świecimy światło, gotujemy... Takie przeliczanie nie ma moim zdaniem żadnego sensu.
Nula139
Popieram @amalka.
Mam trójeczkę dzieci,nie mam własnego mieszkania i za nic w świecie nie zmieniłabym tego,dzieci są całym moim światem.
Kordelia
Niestety wychowanie dziecka w Polsce sporo kosztuje - polityka też jest niestety anty-prorodzinna, a jeśli się jeszcze nie ma dziadków do pomocy i nie można iść do pracy to finansowo jest ciężko - o tym niestety wiem z własnego doświadczenia. Ale mając wybór wygoda, "mieszkanie" i komfort finansowy, a rodzina i dziecko stawiam jednak na dziecko :)
czekoladka22
No niestety życie w Polsce jest drogie ja już zapomniałam jak dużo pieluch trzeba kupić itd pracy nie mam ale będę musiała coś pokombinować za 3 miesiące może sie uda choćby dodatkowa prace inaczej nie da rady a z pracą tez ciężko żeby cokolwiek znaleźć :/
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.