Menu

dziecko, ciąża, finanse

czesc
czytajac wasze wypowiedzi zastanawiam sie czy ktos moze wie co sie nalerzy samotnej nastoletniej matce... niby mi midwife mowila ale jak narazie to nikt sie za mna nie kontaktuje a ja nie wiem gdzie mogla bym sie zglosic... tym bardziej ze moich rodzicow sytuacja finansowa takze nie jest zbyt najlepsza, widze ze staraja sie jak moga aby niczego mi nie brakowalo, ale bardzo mi zle z tym ze nie mam jak pomuc poniewarz jestem nie pelnoletnia... no i glupio sie czuje gdy moja mama kupuje wszystko dla mojego maluszka. Mam nadzieje ze znajdzie sie ktos tutaj kto wie co powinnam zrobic. Bo napewno bylo by latwiej gdyby byl zemną tata mojego malucha, no ale coz raczej ktos kto mnie zgwalcil nie zmadrzeje i nie pomorze.

bede szczesliwa jezeli ktos bylby chetny aby pomuc mi, i doradzic do kogo powinnam sie zglosic o pomoc finansowa...

to jest moj e-mail : anka12544@wp.pl

anekanka
 1571  14

Znajdź pytania na ten sam temat:

13-18 lat Praca i Finanse ciąża dziecko finanse

Odpowiedzi

anekanka
zapomnialam jeszcze dodac ze mieszkam w angli... i chodzi mi o jaka kolwiek pomoc finansowa z coucilu lub innych urzedach w uk.
ADAMSKA98
zgloś się do opieki o pomoc ,nie bieżesz kasy jako samotna matka wychowująca dziecko pszeciez ci się nalezy
anekanka
no tak tylko jak narazie to wszyscy mowia ze jeszcze za wczesnie, a my juz chcieli bysmy pomalu kupowac pewne zeczy dla dziecka, a po za tym powinnam sie zdrowo odrzywiac a my coraz rzadziej robimy zakupy. A w councilu mowia ze to dopiero 21 tydzien i jeszcze nie powinnam dostawac wsparcia finansowego. i niekoniecznie wiem co powinnam zrobic
sweetnessa27
Co to jest Child Benefit?
Child Benefit jest to pomoc finansowa przysługująca wszystkim osobom wychowującym dzieci, mieszkającym w Wielkiej Brytanii i nie podlegającym kontroli imigracyjnej. Dotyczy to również obywateli polskich. Wysokość Child Benefit nie jest uzależniona od dochodu.


Ile wynosi Child Benefit?

Wysokość ChB wynosi obecnie 17,45 funta tygodniowo za pierwsze dziecko i 11,70 funta za każde kolejne.

Jak dostać Child Benefit?

Child Benefit może być wypłacany od chwili urodzenia dziecka aż do 16 roku zycia dziecka, lub do 19 roku zycia jeśli dziecko kontynuuje naukę. Benefit może być wypłacony do 3 miesięcy wstecz od chwili złożenia aplikacji.

Co jest potrzebne do starania się o Child Benefit?

Aby starać się o Child Benefit niezbędne są następujące dokumenty:

- odpis aktu urodzenia dziecka (nie może być kserokopia)
- National Insurance Number rodzica składającego aplikację
- W przypadku osób zatrudnionych (najemnie) certyfikat rejestracji w WRS

Child Benefit jest zwykle wypłacany co 4 tygodnie przelewem na konto bankowe.
sweetnessa27
Housing Benefit i Council Tax Benefit jest to wsparcie finansowe dla osób o niskich dochodach przyznawane i wypłacane przez władze lokalne. Mają one charakter wsparcia finansowego przy opłacaniu kosztów zamieszkania i podatku lokalnego.
Wysokość HB i CTB zależy od takich czynników jak:

* wysokości opłat za mieszkanie
* z kim dzielisz mieszkanie
* wysokość oszczędności
* otrzymywany dochód
* otrzymywana pomoc finansowa z innych źródeł
sweetnessa27
Sure Start Maternity Grant –jednorazowa pomoc finansowa dla matek po urodzeniu bądź adoptowaniu dziecka, inaczej becikowe.


Przysługuje osobom o niskich dochodach, które pobierają jeden z zasiłków:

Income Suport (zasiłek dla bezrobotnych)

Child Tax Credit

Working Tax Credit

Job Seekers Allowance ( zasiłek dla osób poszukujących pracy)

Pension Credit

Wystarczy aby jedno z rodziców pobierał jeden z tych zasiłków.
Wysokość Sure Start Maternity Grant wynosi 500 funtów.
sweetnessa27
Kobiety, które są w ciąży mogą występować o jednorazową pomoc finansową w wysokości 190 funtów. Warunek – planowana data porodu musi wypadać po 5 kwietnia 2009 roku.
Health in Pregnancy Grant – tak się nazywa owa pomoc finansowa – ma na celu wspomóc kobiety w ciąży w kosztach zwiążanych ze zdrowym odżywianiem w ostatnich miesiącach ciąży. Aby uzyskać HPG należy spełniać następujące warunki:

*być w 25 tygodniu ciąży lub później
*planowana data porodu musi wypadać po 5 kwietnia 2009 roku
*odbyć konsultację z lekarzem lub położną
*być mieszkańcem i mieć prawo do zamieszkiwania w Wielkiej Brytanii

Wysokość grantu to jednorazowa suma w wysokości 190 funtów niezależnie od liczby dzieci, które mają się urodzić.Wysokość dochodu nie ma wpływu na prawo do grantu.

Formularz aplikacyjny można uzyskać od położnej lub lekarza. Alternatywnie można skontaktować się z Health in Pregnancy Grant helpline.
sweetnessa27
Część kobiet spodziewających się dziecka może kwalifikować się do uzyskania “becikowego”, czyli Sure Start Maternity Grant. Warto jednak pamiętać, że zapomoga ta nie należy się każdej matce.

Sure Start Maternity Grant jest jednorazową zapomogą w wysokości 500 funtów, którą mogą uzyskać kobiety spełniające odpowiednie kryteria. W założeniu SSMG ma pomóc w sfinansowaniu wydatków związanych z przyjściem dziecka na świat, które nie mogą być pokryte z normalnego dochodu rodziny.

Aby kwalifikować się do otrzymania SSMG kobieta musi otrzymywać jeden z następujących zasiłków:

- Income Support
- Jobseeker's Allowance (oparty na wysokości dochodu)
- związany z niepełnosprawnością element Working Tax Credit
- Pension Credit
- Child Tax Credit (w wymiarze wyższym niż podstawowy element rodzinny)

W praktyce w przypadku większości rodzin w grę wchodzi ten ostatni zasiłek. Aplikacja o SSMG musi być złożona najpóźniej przed końcem trzeciego miesiąca po urodzeniu dziecka. W przeciwnym razie zapomoga przepada. Dlatego też jeśli matka dziecka nie otrzymuje żadnego zasiłku a może kwalifikować się oby otrzymać Child Tax Credit w wymiarze wyższym niż podstawowy, powinna wystąpić o niego bez zwłoki, natychmiast po urodzeniu dziecka.
anekanka
dziekuje bardzo za pomoc, napewno bede sie starala o tego typu benefity i inne. a tak ogolnie to czy moge zlozyc aplikacje jezeli mam 15 lat ?
anetka2803
http://ciaza.co.uk/kategoria/benefity/
anekanka
przecież masz mame niech ona sie o to martwi,nie jesteś sama(awve)
babuszka
tzn.chciałam jako mama powiedzieć ,że masz mnie i to ja jestem od tego aby niczego Wam nie brakowalo.Spoko poradzimy sobie (prezent) .zaskoczyłaś mnie !!!ale tzn ,że myślisz.Witaj na tym samym portalu ,bo jestem mamą i będe babcią (aniol)
anekanka
ohhh mamusiu czy ty zawsze musisz wyszpiegowac gdy probuje sie czegos dowiedziec ??? poza tym... mi jest troszke glupio ze tak wszystko ty kupujesz, a ja nawet nie mam jak sie dolozyc .... :(
kocham cie bardzo (prezent)(prezent)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.