Menu

Dziecko i drzemka, dziecko które ma 14 miesięcy ile powinno mieć mniej więcej drzemki?

Córeczka mojej siostry nie chce za bardzo spać w dzień, na 13 miesiąc spała tak godzinkę półtorej, oczywiście nie mówie o sytuacjach kiedy była bardzo wymęczona, a teraz na 1 miesiąc śpi tylko pół godzinki i nic nie chce więcej, naprawdę.... nie wiemy co jest nie tak, ale pól godzinki to naprawdę mało dla 14 misięcznej dziewczynki. I to jest tak, że ona naprawdę wojuje itd biega cały czas, szaleje, więc powinna być zmęczona.

efektjojo
 848  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Opieka nad dzieckiem drzemka

Odpowiedzi

jagoda30
śpi tyle,ile potrzebuje.
clyde22
Każdy dzieć ma inaczej... Widać taki jej urok...
czekoladka22
no mój synek ma 13 miesięcy i śpi godzinkę rano znaczy po drugim śniadaniu i potem popołudniu o 16 godzinkę ale nie zawsze czasem nie chce iść spać i jest zmierzły to po prostu go kładę wcześniej spać :]
amalka
Krzysio raz spał godzinkę, raz trzy... Kwestia indywidualna i zależna chyba od stopnia zmęczenia brzdąca (kciuki)
amalka
Aaaa jeszcze zależy ile trwa sen nocny (grins)
Anulkaa
Widocznie malutka tylko tyle potrzebuje. Z tego co napisałaś to jest energiczna i dobrze! Moja córcia tez miała troszkę ponad rok jak spała tylko 1 raz dziennie (czasem 40 minut , czasem godzinke), a jak miała 2 latka to już w ogóle nie chciała w dzień spać, sporadycznie się zdarzało. Ja do tej pory mówie w żartach że powinna mieć na imie ENERGIA a nie Alicja :)

Jak córcia twojej siostry przesypia cała noc ładnie to pewnie wtedy się regeneruje i ma potem siły w ciągu dnia i to jej wystarcza. A nawet jak ją będzie usypiała *na siłę* to chyba tez nie dobrze, bo w konsekwencji malutka wieczorem będzie później zasypiała i to tylko niepotrzebne zaburzenie rytmu dnia i zasypiania.

Ale to tylko moje zdanie oczywiście :)
halina21
każde dziecko potrzebuje innej ilości snu nasz córka w wieku 18 mies. nie spała już wcale a synek ma 2 latka i nadal czasem śpi ok 1-2 godz w ciągu dnia ale jak śpi do 8 rano to już w dzień nie śpi a znam dzieci co po skończonym roczku nie spały w dzień w cale wiec zależy od dziecka od tego jakie ma zapotrzebowanie na sen ile śpi w nocy i jaki ma tryb życia
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.