Menu

Dziecko i miód

Mój młody ostatnio narzeka na bóle brzucha, zauważalnie pogorszył mu się też apetyt. Jak rozmawiałam z koleżanką która jest lekarzem, to powiedziała że może być to tle nerwowym (o matko!). A potem powiedziała, że mogę mu spróbować podać miód manuka. Z tego co wyczytałam o tym miodzie, to zawiera on silnie aktywną substancje. I trochę się waham czy kupić czy nie. Z drugiej strony skoro to produkt naturalny to czy może szkodzić? A wszystko przez to, że kiedyś ktoś mi nagadał że miodu dzieciom nie wolno podawać.

Guzik
 1295  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

Zdrowie miód ból brzucha żołądek dieta

Odpowiedzi

tlolek
w małych ilościach na brzuszkowe problemy (zatwardzenie) można już podawać po roku
mój uwielbia miód i mógłby go jeść litrami dobry na odporność i od tak żeby humor dziecku poprawić...
tlolek
jeśli możesz to kup miód z pasieki (albo od pani na bazarku) nie to co jest w sklepach. mąż pochodzi z rodziny pszczelarzy i niestety wiem co jest w sklepowych miodach. nie zawsze jest to miód nasz PL i jakościowo też pozostawia wiele do życzenie
Guzik
Dziewczyny dzięki za wszystkie rady. Kupiłam nasz miód gryczany prosto od pszczelarza. Ale babcia kupiła też ten słoiczek miodu manuki. Ten pierwszy daje co drugi dzień po łyżeczce, nawet je. A ten manuka daję ale tylko jeśli widzę, że coś może zacząć się przeziębienie.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.