Menu

Dziecko krzyczy, że popełni samobósjtwo

Dziewczyny mam taki problem, mianowcie, w naszej gminie przez jakieś ostatnie 2 lata była że tak powiem fala samobójstw, nie jestem w stanie powiedzieć dokładnie ale kilka dzieci/nastolatków popełniło samobojstwo. Na ten temat nie chce się już nawet wypowiadać bo szkoda słow :( ale ostatnie samobójstwo było jakiś miesiąc temu i bardzo głośno się zrobiło o całej sprawie, rodzice... ludzie o tym rozmawiają. Ostatnio dziecko mojej siostry bardzo często zaczęło powtarzać, że popełni samobójstwo, raz nawet mały podszedł do urwiska i zaczął krzyczć głośno na ten temat. Jeśteśmy przerażone, rozmawiałyśmy z nim na ten temat, ale jak tu rozmawiać 9 letnim dzieckiem na takie tematy, wydaje nam sie że gmina jest juz tak tym przesiąknięta, że cały czas ludzie rozmawiają o tym i dzieciaki sobie dobierają do głowy pewne zeczy. Zastanawiamy się czy wziąć małego do psychologa, jakbyście postąpiły w tej sytuacji?

Katarzyna1988
 449  15

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Opieka nad dzieckiem samobójstwa

Odpowiedzi

flame123
Nawet jeśli dziecko "tak sobie" krzyczy, ze popełni samobójstwo, to uważam, ze to nie jest normalne. Co to za sformulowanie w ogóle " z psychologami bym nie świrowala"?
"Dziecięce nowe hobby" ???

Katarzyna1988, poradź może rodzicom, żeby najpierw sami porozmawiali ze specjalistą. Wg mnie dla nikogo sytuacja nie jest normalna, ani dla doroslego, ani dla dziecka, więc trudno wymagać normalnych zachowań.
krasna1
skoro jest problem z dzieciakami w danym rejonie to uderzyłabym w pedagoga szkolnego aby zrobił lekcje,na których będą rozmowy z dzieciakami,
albo nawet niech szkoła zaprosi psychologa i on po "luźnych" rozmowach na ten temat jest w stanie wykryć,które dziecko ma problem i może być "zagrożone",
to na początek,

a z dziećmi rozmawiać po prostu trzeba,nawet jeśli mają 9 lat
Beki
Jak mówi o tym to znaczy że spróbuje! Nie bagatelizowałabym! Psycholog, pedagog, rodzina musi pomóc bo to zrobi.
Beki
Przyszły samobójca, mówiąc o tym, woła o pomoc.
mycha2706
Ja też bym tego nie bagatelizowała...Psycholog wskazany jak najbardziej, być może to tylko szantaż emocjonalny, a może poważny problem...
oli28
@chivas sama sobie zaprzeczasz,bo napisałaś że samobójcy,są na ogół pogodni,weseli,nie mają problemów z rówieśnikami,a parę linijek dalej piszesz:


Ja bym małego obserwowała, na pewno zwiększyłabym czujność do 200 czy nawet 300%. Ale z psychologami bym nie świrowała bo to może dopiero początkiem problemów. Jeżeli chłopiec nie jest jakiś apatyczny, smutny, nie ma problemów w relacjach z rodziną czy rówieśnikami to uznałabym to za dziecięce nowe hobby

Dzieci mają różne hobby,ale o takim to jeszcze nie słyszałam!!!!Poza tym może to jest wołanie o pomoc tego dziecka,może w ten sposób chce zwrócić na siebie uwagę,bo widzi,że wszyscy dookoła w gminie reagują. Myślę,że 9 letni chłopiec jest już na tyle duży,że zdaję sobie sprawę z wypowiadanych słów.Jak najbardziej zaangażowała bym psychologa,może tak jak piszą dziewczyny,że najpierw powinna się udać sama po radę,ale na pewno nie wolno tego pozostawiać bez żadnej reakcji.
Katarzyna1988
Dziękuję za wypowiedźi bardzo!!!!!, krasna1 myślę że poradzimy się pedagoga szkolnego!!
mateuszowa
Jeśli dziecko krzyczy że popełni samobójstwo,to jest to ewidentne wołanie o pomoc.
Chce w ten sposób zwrócic na siebie uwagę najbliższych, w tym zapewne rodziców.

Może siostra powinna trochę sprawę przemyślec.Byc może za mało uwagi poświęca synkowi?
Może brakuje tam miłości,akceptacji,zrozumienia i ROZMÓW...( czasem o byle czym)...?

Podłoże takiego zachowania napewno ma swoje źródło.
I napewno,nie są to dziecięce dziwactwa.

Skoro wszyscy wokół,tak zawzięcie dyskutują o tamtych dzieciach [*],
to widac w ten sposób można zwrócic na siebie uwagę.
kama86
Na takie zachowanie trzeba od razu reagowac.Dziecko wyraznie wysyla sygnaly ze cos sie z nim dzieje.Nie bagatelizowac takiej sytuacji!!!
(nigdy)(nigdy)(nigdy)
Beki
chivas, ok nic u Ciebie się nie wydarzyło. Pomyśl tylko co może zrobić, jeżeli zwracanie na siebie uwagi poprzez straszenie samobójstwem nie wystarczy..
flame123
Zwyczajnie nieprawdopodobne? A jak chłopak pomyśli, ze potem się odbije od czegoś i poleci dalej jak Spiderman? Wg mnie, 9 - letnie dziecko ma raczej słabe pojęcie o tym, czym jest samobójstwo. Ja "świrowałabym" z kim tylko się da.
LaMandragora
Zajac sie dzieckiem.
Dzieci tez popelniaja samobojstwa...
Nie lekcewazyc.
NIGDY!
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.