Menu

Dziecko podniosło rękę

Czy zdarzyło wam się kiedyś że dziecko podniosło na was rekę?! Rafał chyba się ostatnio zapomniał. Nie zgodziłam się na oglądanie bajki podczas obiadu i nie wyhamował. Zamachnął się i mnie uderzył. Chwyciłam rękę powiedziałam, że sobie nie życzę, że ja go nie biję i tego samego wymagam od niego. Potem odesłaalm go do pokoju miał przemyśleć i przyjsc przeprosić. Przeprosił, ale nie było widać skruchy. Co zrobić następnym razem – zakładając, że będzie następny raz – nie chce, żeby przekroczona została granica, żeby sobie na za dużo zaczął pozwalać.

Aagataa
 217  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

przemoc dziecko

Odpowiedzi

kasia13_archiwum
No... zdarzylo sie. Ostatnio Yasminka... cos bylo jej nie po mysli... i chlapnela mnie raczka. Zareagowalam od razu. Chwycilam za raczke i powiedzialam... Nie wolno bic. Ja ciebie nie bije. Robisz mi aua.
Wiecej tego nie zrobila. Tak samo bylo z Fatima. Raz i nie wiecej.
Dzieci probuja, gdzie sa ich granice. Co wolno im a co juz nie.
kasia13_archiwum
Co zrobic nastepnym razem? Dokladnie to, co za pierwszym. Byc konsekwentnym i pokazac, ze sie na takie cos nie zgadzasz.
Edit
U mnie się nieraz taka sytuacja zdarzyła. Postępuje dokładnie tak jak Ty za każdym razem.
Misia80
Myślę,że postąpiłaś słusznie.
Maria25
Jeśli następnym razem coś takiego zrobi to daj mu karę taką dłuższą, że nie będzie mógł oglądać telewizji przez tydzień. Może to długo ale dziecko trzeba nauczyć szacunku. najważniejsze jest to aby być konsekwentnym i nie odpuszczać po jakimś czasie, bo np. dziecko zaczyna płakać, albo prosić o przerwanie kary
Edit
Kara tygodniowa u 3 letniego dziecka to przesada. Przecież on nie będzie pamiętał za co ta kara.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.