Menu

Dziecko samo na dworze

Ile lat miały Wasze dzieci jak zaczęły same wychodzic na dwór -plac zabaw.??Mój ma 7 lat i wczoraj sam zapytał czy może iść do kolegi na dwór.Miałam trochę stracha ale powiedział że chce sie odważyc i isc sam więc się zgodziłam.Miał byc cały czas na placu zabaw za blokiem żeby babcia miał na niego oko z balkonu bo ja do pracy pojechałam.Wrócił sam po godzince.

JUSTYNA300511
 503  14

Znajdź pytania na ten sam temat:

6-13 lat Czas wolny i Sport dziecko plac zabaw dla dzieci

Odpowiedzi

oli28
Moja siostrzenica ma teraz 8 lat,a gdy miała 7 to sama chodziła już do szkoły,do pobliskiego sklepu,czy do koleżanki mieszkającej 2 domy dalej.
iwona1985
Moja córeczka ma 5 lat i od miesiąca wychodzi sama na dwór jest tylko pod blokiem gdzie widzę Ją przez balkon.
Beatka2010
Oj ja nie wiem.Mieszkam w mieście od roku i nikogo tu prawie nie znam,Mała ma 4 lata i chyba długo tu jeszcze sama nie wyjdzie :-/
amalka
Krzysio ma lat 6 i nie był na podwórku sam. Jeszcze sporo czasu minie, nim matka kwoka spuści go z oczu (grins)
Gosi24
moj syn mial 4 jak zaczal sam wychodzic na dwor sie bawic
amalka
@Gosi24 Ty w domku mieszkasz mam nadzieję (wow)
syla
Moja Emilka od 5 lat wychodzi sama ma 7 obecnie ,Kasia ma 11 ale też od 5 sama wychodziła ,a Wojtek ma 3,5 i wychodzi wiadomo ze mną ,nie mieszkam w domku tylko w mieście
syla
@amalka u nas po podwórku pełno 4-ro latków biega bez rodziców ,chyba bym w tym wieku jeszcze nie puściła ale 6-cio latka zdecydowanie tak .Wiadomo że nie gdzieś daleko tylko na podwórko i plac zabaw pod blokiem.Moja Emilka wychodzi w wakacje o 10 rano wraca o 20 z przerwami na posiłki,wszystkie jej koleżanki same latają po podwórku
Gosi24
@amalka ja mieszkam w bardzo spokojnej okolicy,a poza tym wszyscy tu pilnuja dzieci, wiec nie balam sie go puscic samego :)
tymianek
właśnie od tygodnia mieszkam w nowym mieszkaniu, gdzie plac zabaw jest 2 kroki od klatki schodowej. Także mały wychodzi sam na dwór - ma prawie 6 lat ( za tydzień skończy dokładnie). Poza tym jest tu pełno dzieci, również z jego grupy z przedszkola, także wszystkie latają same. Od dwóch dni dzieciaki są na etapie jazdy na rowerach, także śmigają w koło bloków i się same pilnują. Dodam tylko, że moje osiedle jest bardzo spokojne i oddalone od natężonego ruchu komunikacyjnego, no, ale cóż jak wychodzi sam, to ja siedze prawie non stop w oknie i podglądam małego. Oczywiście zawsze któryś rodzić "dzieciarni" wyjdzie i ma oko na łobuziaków.
irekzboralski
Mikołaj ma prawie 6 lat i samego go nie wypuszczam koło bloku, u dziadków na podwórko zaczął sam wychodzić w wakacje
mateuszowa
Jak wczoraj pisałam,jestem mamą kwoką.
Ciężko mi z tym i nie raz próbuje z tym walczyć ale się nie da.
Moj syn za tydzień kończy 5 lat i wciąż wychodzimy razem na dwór.
Myślę,żeby nie raz puścić go już samego ale zwyczajnie,boję się.
Boję się ,że ktoś go uprowadzi,że wyjdzie na ulice,że wyskoczy biegając w dziecięcym szale. pod jadące auto.
Dużo tego,dlatego wychodzę z nim.
Ale widzę,że nie raz on ma dość tego że ja jestem z nim,bo b.wiele dzieci,jeszcze młodszych od niego jest bez opieki i on też chce być sam.
Teraz idzie do szkoły,a ja drżę czy wszystko będzie ok ,bo będzie sam dojeżdżał szkolnym autobusem itp.itd...Ciężko jest być,i ciężko się żyje z matką kwoką,ale niestety inną być nie umiem.
amalka
Mój mały wyjdzie sam chyba dopiero na browca w 18ste urodziny (rofl)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.