Menu

Dziecko samo na dworze

Ile lat miały Wasze dzieci jak zaczęły same wychodzic na dwór -plac zabaw.??Mój ma 7 lat i wczoraj sam zapytał czy może iść do kolegi na dwór.Miałam trochę stracha ale powiedział że chce sie odważyc i isc sam więc się zgodziłam.Miał byc cały czas na placu zabaw za blokiem żeby babcia miał na niego oko z balkonu bo ja do pracy pojechałam.Wrócił sam po godzince.

JUSTYNA300511
 484  15

Znajdź pytania na ten sam temat:

6-13 lat Czas wolny i Sport dziecko plac zabaw dla dzieci

Odpowiedzi

oli28
Moja siostrzenica ma teraz 8 lat,a gdy miała 7 to sama chodziła już do szkoły,do pobliskiego sklepu,czy do koleżanki mieszkającej 2 domy dalej.
iwona1985
Moja córeczka ma 5 lat i od miesiąca wychodzi sama na dwór jest tylko pod blokiem gdzie widzę Ją przez balkon.
Beatka2010
Oj ja nie wiem.Mieszkam w mieście od roku i nikogo tu prawie nie znam,Mała ma 4 lata i chyba długo tu jeszcze sama nie wyjdzie :-/
amalka
Krzysio ma lat 6 i nie był na podwórku sam. Jeszcze sporo czasu minie, nim matka kwoka spuści go z oczu (grins)
Gosi24
moj syn mial 4 jak zaczal sam wychodzic na dwor sie bawic
amalka
@Gosi24 Ty w domku mieszkasz mam nadzieję (wow)
smerrfetka
Mieszkam w wielkim mieście.Nie puszczam młodej samej na dwór..DLACZEGO?????W zeszłym roku na placu zabaw przesiadywał pedofil.Codziennie przyjeżdżał i gapił się na dziewczynki,które robiły fikołki itd.Było widać i majteczki wiadomo.Na nikogo nie czekał,bo obserwowałam go jakiś czas i nie tylko ja.Kiedyś ojciec sie wkurzył i go pogonił..Myślicie ,że co??? Już nie przyjeżdża,jeździ na inny plac zabaw.Kto wie czy jakby dłużej nie przebywał nie wypatrzyłby dziecka ,które samo wraca do domu??Dużo nie trzeba...Raz za blokiem facet chciał,aby Pyśka poszła z nim do domu ,bo ma dużo psów.Dobrze ,że byłam.....Za dużo niebezpieczeństw .Nie wybaczyłabym sobie jakby coś się młodej stało,bo mi się dwór nie chciało z nią iść.Wolę iść i mieć spokojne sumienie!!!
syla
Moja Emilka od 5 lat wychodzi sama ma 7 obecnie ,Kasia ma 11 ale też od 5 sama wychodziła ,a Wojtek ma 3,5 i wychodzi wiadomo ze mną ,nie mieszkam w domku tylko w mieście
syla
@amalka u nas po podwórku pełno 4-ro latków biega bez rodziców ,chyba bym w tym wieku jeszcze nie puściła ale 6-cio latka zdecydowanie tak .Wiadomo że nie gdzieś daleko tylko na podwórko i plac zabaw pod blokiem.Moja Emilka wychodzi w wakacje o 10 rano wraca o 20 z przerwami na posiłki,wszystkie jej koleżanki same latają po podwórku
Gosi24
@amalka ja mieszkam w bardzo spokojnej okolicy,a poza tym wszyscy tu pilnuja dzieci, wiec nie balam sie go puscic samego :)
tymianek
właśnie od tygodnia mieszkam w nowym mieszkaniu, gdzie plac zabaw jest 2 kroki od klatki schodowej. Także mały wychodzi sam na dwór - ma prawie 6 lat ( za tydzień skończy dokładnie). Poza tym jest tu pełno dzieci, również z jego grupy z przedszkola, także wszystkie latają same. Od dwóch dni dzieciaki są na etapie jazdy na rowerach, także śmigają w koło bloków i się same pilnują. Dodam tylko, że moje osiedle jest bardzo spokojne i oddalone od natężonego ruchu komunikacyjnego, no, ale cóż jak wychodzi sam, to ja siedze prawie non stop w oknie i podglądam małego. Oczywiście zawsze któryś rodzić "dzieciarni" wyjdzie i ma oko na łobuziaków.
irekzboralski
Mikołaj ma prawie 6 lat i samego go nie wypuszczam koło bloku, u dziadków na podwórko zaczął sam wychodzić w wakacje
mateuszowa
Jak wczoraj pisałam,jestem mamą kwoką.
Ciężko mi z tym i nie raz próbuje z tym walczyć ale się nie da.
Moj syn za tydzień kończy 5 lat i wciąż wychodzimy razem na dwór.
Myślę,żeby nie raz puścić go już samego ale zwyczajnie,boję się.
Boję się ,że ktoś go uprowadzi,że wyjdzie na ulice,że wyskoczy biegając w dziecięcym szale. pod jadące auto.
Dużo tego,dlatego wychodzę z nim.
Ale widzę,że nie raz on ma dość tego że ja jestem z nim,bo b.wiele dzieci,jeszcze młodszych od niego jest bez opieki i on też chce być sam.
Teraz idzie do szkoły,a ja drżę czy wszystko będzie ok ,bo będzie sam dojeżdżał szkolnym autobusem itp.itd...Ciężko jest być,i ciężko się żyje z matką kwoką,ale niestety inną być nie umiem.
amalka
Mój mały wyjdzie sam chyba dopiero na browca w 18ste urodziny (rofl)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.