Menu

Dziecko samo w domu

Kiedy po raz pierwszy twoje dziecko zostało samo w domu i na co uczulałaś je szczególnie przed pierwszym takim wydarzeniem? Czy twoja pociecha nie bała się zostać sama, a może wręcz przeciwnie była z tego bardzo dumna, że jest traktowana jako odpowiedzialny mały człowiek? Opowiedzcie innym jak wyglądało to wydarzenie w waszej rodzinie i jak ty, jako matka dałaś sobie z tym radę.

Ania
 1610  7

Odpowiedzi

Achcha
Sam zupełnie w domu został mój sześcioletni syn na jakieś 20 min kiedy z mężem biegaliśmy wieczorem. Wykąpany i z bajkami w TV, dumny, że w końcu zostaje sam czekał na nas spokojnie. Po 15 min zadzwoniliśmy do niego pytając, czy mu się nie nudzi (a w rzeczywistości sprawdzaliśmy co robi i czy nie płacze). W każde następne wyjścia już nie dzwoniliśmy. Teraz gdy ma już 9 lat jakoś nie mam zaufania zostawiać go samego bo niestety wpada na coraz to głupsze pomysły.
myszka838383
hmm moja koleżanka ostatnio mi się chwaliła że uczy swojego 4-latka aby zostawał sam w domu..szok !!! mieszkają w wieżowcu na 7 pietrze a mały to jest diabeł wcielony...tylko czekać aż wejdzie na parapet!!
Basia88r
Mój mały jest za mały by został sam w domu więc opowiem o sobie:)
Miałam 5 lat...
Mama poszła odprowadzić moje starsze rodzeństwo do autokaru, bo jechali na kolonię.
Zrobiła mi kilka kromek na śniadanie...Ale ja chciałam z czym innym;p
Więc wziełam się za krojenie chleba i... pociełam paluchy;/
mamaMaksa
Mój Maks nigdy jeszcze nie zostawał sam mieszkamy z babcią i gdy nas nie ma to Maks schodzi do niej na dół albo babcinka idzie do niego na górę strach pomyslec co by było gdyby był całkiem sam bo do głowy mu przychodza głupie pomysły:)))
gabi206
Jeżeli chodzi o zostawianie dzieci w domu..W zasadzie nie ma po co dzieci do tego zmuszac, wydaje mi się, ze jak będą chciały odczuc trochę samodzielnosci pod tym kątem to same zakomunikują.Moja córka jeżeli juz to zotaje na góra 15 minut.
Ostatnio oglądałam reportaż, że matka na sek zostawiła dzieci same i niestety pech chciał, że w domu zaczęło się palic. Jakiś sąsiad uratował życie tych dzieci.Mimo tego, że matka właściwie sprawowała opiekę i w ten jedyny felerny dzień je na chwilę zostawiła, a słynęła też z dobrych opinii, opieka skierowała sprawę do Sądu i na jakiś czas dzieci mają przebywac w domu dziecka.
alinagj1o2
Moi chłopcy sami zostawali w domu w wieku 5 i 6 lat. Ja jak mam na rano wychodzę z domu o 4 .00 mąż kończy pracę o 6 rano w domu jest ok 6.30.W tym czasie dzieci jeszcze śpią.Czasami ten młodszy wstanie ale jest cicho i bawi się w pokoju.Też jak ja robiłam do 22 a mąż szedł na 22,chłopaki już spali i też zostawali. Zawsze zostawiam naszykowane picie,telefon na stole i mogą do mnie zadzwonić.Zawsze zostawiam klucz w drzwiach że gdyby się coś działo zawsze mogą wyjść.Jak ktoś puka nie podchodzą do drzwi.Chłopaki chodzą sami czasami po bułeczki do sklepu. Wiem że nie są jeszcze mali na zostawanie w domu ale uważam że są bardzo zaradni i bystrzy jak na swój wiek.
alinagj1o2
miało być że są jeszcze mali.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.