Menu

Dziecko samo w domu

Maja ma już ten etap, że jak idziemy np popołudniu na zakupy to mówi, że zostanie w domu. Jeszcze jej na to nie pozwoliliśmy, ale doszliśmy z meżem do wniosku, że czas na debiut w tej kwestii. Niestetyu odkładam to z dnia na dzień i panikuję. Wiem, że zachowa się rozsądnie, nikomu nie otworzy bo już od roku to wałkujemy - kiedyś leciała bez namysłu do drzwi i otwierała już tego nie robi. Ma listę ważnych telefonów na lodówce, wie, że nawet jak ktoś powie, że to mama to nie otwierać tylko zobaczyć przez wizjer. Też się tak bałyście za pierwszym razem jak dziecko zostawało samo w domu?

Akoo
 577  2

Znajdź pytania na ten sam temat:

dom dziecko

Odpowiedzi

Maria25
Jeszcze nie mamy tego za sobą, ale powiem Ci że nie musisz aż tak panikować :) Jeśli chcesz sprawdzić jak się będzie zachowywać gdy ją zostawisz to wyjdź na chwilkę, pochodź niedaleko domu, zobaczysz jak córeczka będzie szczęśliwa ze jej zaufałaś, będzie czuła się dorosła.
alinagj1
Ja moich chłopaków zostawiam na chwilę nie dłużej niż 10 minut.Wyskakuje wtedy np po bułki mimo że czasami ich nie potrzebuje.Idę tylko po to by pomału nauczyli się że może coś wyskoczyć a ja im wierze i ufam.Zostawiam telefon ja mam drugi.Do telefonu wprowadziłam szybkie połączenia 1 mama, 2 tata ,3 babcia.Odbiór telefonu mam przez otwarcie klapki.Tak że łatwo możemy się kontaktować.Najczęściej jak wychodzę puszczam bajkę którą dzieci same sobie wybiorą . Warto zainwestować w telefon i nawet wybrać starszy model bo te są większe i łatwiej je obsługiwać .
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.