Menu

Dziecko samo w wannie

W jakim wieku waszym zdaniem dziecko zasługuje już na prawo do intymności i może zacząć samo się kąpać? Wiadomo, każdy z nas boi się, że dziecko może poślizgnąć się w wannie i może dojść do tragedii, jednak wcześniej czy później nadejdzie taki moment, że dziecko zacznie się wstydzić. Napiszcie w jakim wieku jest waszym zdaniem odpowiedni moment do tego, aby dziecko samo się myło/kąpało?

Ania
 2614  10

Odpowiedzi

Juli1303
Mój mały miał 3 lata (może wcześniej troszkę) zostawał sam w wannie, mył się potem ja nanosiłam poprawki. Teraz ma 5,5 i sam bierze prysznic, kąpie się, przygotowuje sobie nawet kąpiel.
monique25
ma 3 latka ... myje sie sam mydełkiem ... my myjemy głowę ;poprawiamy zęby ... zostawiamy go czasem samego ale drzwi są otwarte i cały czas go słychac...wie że nie wolno mu samemu wstawac i trzeba zawołac
amalka
Krzysio ma niemal 4 lata. Własnoręcznie szykuje sobie kąpiel, myje się samodzielnie (ja pomagam przy siuraczku i główce) ale sam w wannie zostaje tylko na chwileczkę (np. gdy muszę odebrać domofon) Nadal panicznie się boję, bo wystarczy tylko chwilka i tragedia gotowa... :(
natuuusia19
wiki juz od dawno sama sie myje:) ja myje jej tylko glowe:):) czesto sama siedzi w wannie ale ja zawsze jestem w lazience:):)
Majaaaaaa0000
Maja ma 2 latka i 2 miesiące... Zazwyczaj kąpię ja w misce , bo mamy dużą wannę , żeby coś nalać zeby się pomoczyła to trochę wody trzeba i myje ją w misce , sama myję jej głowę tylko i buzie,resztę myje sama...
My śle,ze sama powie mi kiedy jest gotowa na kąpiel sama , ale zazwyczaj lubi się kąpać ze mną...Czas pokaze jak to będzie...
oaza
Mati ma 2,5 roku i myje się sam. My jedynie głowę i poprawiamy zęby. Jednakże zawsze jest pod kontrolą. zostawiamy go najwyżej na chwilę samego nie mamy wanny tylko prysznic z dość głębokim brodzikiem i raz już się pośliznął, wiec teraz jest ostrożniejszy. My zresztą też.
MaLaCzarna
Synek ma 3 latka, absolutnie nie zostawiła bym go samego w łazience. Myję się sam pod moją kontrolą pod prysznicem :) !
Kasia1978
jak Dadzia...
iwona1985
Córeczka ma 3 latka nie zostawiamy jej samej w łazience, myje się sama ja tylko myje jej włoski i spłukuję i dalej myje się sama :-)
aniol
moj maly jak mial 2,5 roku już sie mył sam i do tej pory tak jest m,a 4,5 roku zostawiamy go samego w lazience na pare minut ale drzwi sa otwarte i co chwila zagladam ..jeszcze nie czas by zostal sam mały upadek lub zachłyśniecie i tragedia gotowa..
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.