Menu

Dziewczęce zabawy

Michaś chyba ze względu na to, że ma młodszą siostrę upodobał sobie typowo dziewczęce zabawy - czesanie lalek, ubieranie, przebieranie - samochody stoją w kącie, a on się bawi zabawkami Ali. Pozatym lubi ubierać moje korale i bransoletki. Niby jest to zrozumiałe, ale widzę jak czasem na to patrzą znajomi... i od razu komentują, że mój syn to się w tym wieku bawił wozem strażackim... powiedzcie mi, czy dziecięce zabawy mają wpływ na osobowość, czy powinien to być dla mnie powód do zmartwienia?! Bo ja nie widzę problemu, ale mogę się mylić.

wiki1503
 1018  4

Odpowiedzi

artanis
Myślę, że nie masz się czym przejmować. Twój syn jeszcze nie rozumie, dlaczego jedne zabawki mają być dla dziewczyn inne dla chłopców. Lubi bawić się z siostrą i raczej nie ma w tym nic dziwnego. A korale? Dla niego to zwyczajnie ciekawe przedmioty.

A na pocieszenie filmik: http://infobot.pl/r/Cn8 :D
lara1982
Przeciez dzieko rozwija się badając całe otoczenie.osobiscie nie widzę w tym nic złego,to dorośli narzucają zasady.Dlaczego chłopiec nie może bawic się lalką?To tez zabawka i nie pisze,że wyłacznie dla dziewczyn.Moja córka ma garaz pietrowy i auta.Jak ma ochote to sie tym bawi.
kasia13_archiwum
Widze po starszej, ze rzeczywiscie nasladuje we wszystkim mlodsza... Nagle ma tych samych pupilkow i w ogole.
Na twoim miejscu, tak jak pisza dziewczyny nie przejmowalabym sie.
Moje dziewczynki np. maja oprocz lalek barbie i innych rozowosci, mnostwo samochodzikow wyscigowych i ogladaja Boba Budowniczego czy Cars...
Matina
Wiki1503 pewnie, że nie ma problemu. Moja córeczka nie miała braciszka i sama z siebie uwielbiała bawić się wyłącznie autkami, traktorami, pociągiem. Samo przeszło. A kto powiedział, że dziewczyna musi się bawić tylko alkami, a chłopiec samochodami? Wszystko uważam jest dobrze. Komentarzami się nie przejmuj.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.