Menu

Dziewczynka a chłopczyk

Jak odpowiedziałyście na pytanie: Mamo, Tato, czym różnią się dziewczynki od chłopaków?

Ania
 1651  3

Odpowiedzi

justa
Poznawanie własnego ciała przez dziecko to normalna sprawa juz u 2 latków. Aby uświadomić mu, że druga płeć jest inaczej zbudowana można sięgnąć po ksiązeczki, rysunki. Pomóc w tym może też wizyta na basenie czy plaży. Ważne by nie robić z budowy ciała i róznic między chłopcami a dziewczynkami żadnej tajemnicy. Najlepiej na spokojnie przeprowadzić taką rozmowę i nie wpajać dziecku, że jego ciało to coś złego czy wstydliwego.
Ania
Również uważam, że nie ma co robić tematu tabu z różnicy w budowie między chłopakami a dziewczynkami . Po prostu trzeba o tym porozmawiać na spokojnie jeśli dziecko zadaje pytania. Im bardziej będzie nas ten temat bulwersować tym bardziej dziecko będzie się fascynowało własnym ciałem, gdy rodzice go nie widzą. Wydaje mi się, że taka rozmowa przede wszystkim powinna nauczyć dziecko akceptować i rozumieć swoje ciało.
artanis
Pamiętam sytuację, jak mój synek zrobił siusiu, jego 4-letnia kuzynka przyszła poskarżyć: "ciociu, a Grzesiek zrobił siku w majty!" - więc ściągnełam mu spodenki, chciałam założyć czyste majteczki i spodnie, ale ten zwiał gdzieś w momencie gdy przepierałam jego brudne ubranko. Agatka była przestraszona, uciekła mamie na kolana i pytała co się mu stało, co mu wyrosło między nogami, dotąd miała kontakt głównie z dziewczynkami... Myślę, że warto od bardzo młodych lat tłumaczyć dzieciom różnice między dziewczynkami a chłopcami...
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.