Menu

Dziewczynka u ginekologa

Muszę iść chyba z córką do ginekologa. Ma 12 lat, więc pewnie do dziecięcego powinnam się z nią udać. Chodzi o to że zaczęła w tym roku miesiączkować, ale ostatnio nie ma okresu już 2 miesiąc - nie wiem czy jest to spowodowane lekami jakie zażywała czy nie, ale uznałam że lepiej to sprawdzić. Jak wykonywane jest badanie ginekologiczne u dzieci> Bo szczerze powiem, że nie wiem a chciałabym ją jakoś przygotować do tego.

Jamajka
 1803  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

6-13 lat Zdrowie ginekolog badanie dziecko

Odpowiedzi

artanis
Dzieci badane są przez odbyt. Lekarz paluszkiem stara się wybadać wszystkie nieprawidłowości.
W sprawie okresu Twojej córki, myślę, że nie masz się czym zbytnio przejmować. 12-latki mogą nie mieć jeszcze idealnie regularnego okresu. Ale jeśli masz być spokojniejsza - idź do lekarza:)
Córce wytłumacz, że to badanie jak każde inne i każda kobieta raz na jakiś czas musi przez to przejść. To w końcu dla jej dobra.
kasia13_archiwum
Do 18 lat miesiaczki maja prawo byc nieregularne.


Jak wykonywane jest takie badanie... trafnie opisala juz @artanis.
Jamajka
Córka miesiączkuje od lutego i do tej pory było wszystko jak w zegarku - więc dlatego mnie to niepokoi. Pozatym te sterydy, które zażywała - myślę, że to właśnie przez to... Nie wiem poczekam jeszcze trochę - może ją to ominie...
artanis
@Jamajka: tymbardziej nie masz się czym przejmować. Ja dostałam pierwszej miesiączki w wieku 10 lat, przez pół roku była regularnie, następnie zniknęła na kolejne pół, uregulowała się dopiero gdy miałam 15 lat.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.