Menu

Dziewczyny słyszałyscie o tym ? ZERÓWKA

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,6730825,Zerowka__czyli_zero_nauki.html

Czy któraś z Was ma dziecko w zerówce? MOżecie powiedzieć czy to prawda ? Jestem w szoku(zla)(smutna)(krejzolka)(krejzolka)(wow)

Agula80
 1059  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Szkoła i Kształcenie zerówka dziecko

Odpowiedzi

Tesa
słyszałam, program już dostosowali dla dzieci które maja iść do szkoły w wieku 6 lat. Traci na tym ten jeden rocznik 6 i 7 latków bo bedą powtarzać to co robili w tym roku. Pierwsza klasa ma teraz taki program jak mieli w zerówce. Za rok się już wszystko wyrówna i jak 6 latki pójdą do szkoły to bedą miały program dostosowany do swjego wieku. Kiedyś to musieli wprowadzić i obojetnie czy teraz czy za dwa lata zawsze będzie taki rocznik który na tym straci.
mammma
aaaaaaaaa, to o to chodzi. też słyszałam. paranoja. przez ten burdel w polskiej edukacji nawet nie mamy co marzyć o przedszkolu państwowym. nie dość że trzeba korzystać na każdym kroku z prywatnej służby zdrowia, to jeszcze z edukacji??? wielki negatyw dla MEN-u. czasami mam dosyć tego kraju.
ja80
Ja ma w domu 6 latke. Nie poszla do I klasy szkoly podsatwowej bo moim zdaniem dla niej to za wczesnie. Zostala w przedszkolu i niestety to prawda.
Jeszcze wieksza glupota obecnej reformy jest to , ze dzieci 6i 7 letnie beda uczyly sie jakby tego samego tylko ze 7 latki beda powtarzaly caly probram. To czego do tej pory dzieic uczyly sie w zerowka teraz beda uczyc sie juz w szkole.
Teraz w zeroce dzieic beda sie "uspolecznialy', uczyly nawiazywac kontakty z rowiesnikami, cwiczyla reke poprzez zabawe.
To i tak lepsze wyjscie niz pierwotna popozycja MEN.
W calym zapedzie pani minister chciaal zlikwidowac nabor 6 latkow do przedszkoli. Miala byc I klasa lub siedzenie w domu.A tak listosciwa minister pozowli dziceiom sie przynajmniej bawic.
tlolek
to mnie rozbawiło :że "korzystanie z podręczników w wychowaniu przedszkolnym jest nie tylko niekonieczne, ale również niezalecane"

szkoda słów...czy rząd i poszczególne ministerstwa mówią rożnymi językami że zawsze coś im nie wychodzi...tak całkiem przypadkiem
jola75
w sumie to dobrze ze maluchy beda mialy jeszcze troche dluzej wolne.wiele 6 latkow nie uczeszczalo wczesniej do przedszkola i mysle,ze powinny miec czas na poznanie rowiesnikow i przede wszystkim musza sie przyzwyczaic do bycia bez rodzicow.Mojej siostry syn skonczyl zerowke teraz uczyli sie rzeczywiscie litere czytac itd.ale duzo maluchow plakalo za mama.nie powinna im sie kojarzyc szkola odrazu z czyms niemilym.lepej zaczasc od zabawy(awve)(awve)
Agula80
Dzięki kochane za wypowiedzi ta oświata w polsce schodzi na psy(placze)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.