Menu

dziewczyny szczepiłyście na ospę dzieciaczki?

mieliśmy szczepienia rutynowe ostatnio i pielęgniarka zapytała mnie czy chce dodatkowo wykupić to na ospę, że kosztuje 200 zł, nie kupiłam na razie, ale się zastanawiam, tak zaczęła mi opowiadać, że ospa może powodować bezpołodność i takie tam, kupowała któraś z Was, ile zapłaciłyście za tę szczepionkę?

dzonsons
 718  14

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie szczepionka na ospę

Odpowiedzi

alinagj1o2
Nie szczepiłam na ospę i szczepić nie będę .
dzonsons
a dlaczego jesteś tak bardzo na nie szczepieniu na ospę?
alinagj1o2
Nie jestem bardzo na nie .Ale dwóch synów przechodziło jak dzieci chorowały w przedszkolu .
Byli leczeni i systematycznie smarowani i w miarę spokojnie to przechodzili . Teraz na wszystko wprowadzają szczepionki .
amalka
Nie szczepiłam synka PRZECIW ospie. Mamy ową za sobą. Dzięki małemu również ja, bo mnie zaraził (chora)
jola8443
mój mąż przechodził ospę w wieku 17 lat i mamy dwójkę dzieci:)a jeśli chodzi o dzieci to nie będę szczepiła.te podstawowe szczepienia mają.
kama86
Nie szczepie dzieci na dodatkowe szczepianie.Mamy tylko obowiazkowe. Jestem zdania co za duzo to nie zdrowo.Oslabic dziecka uklad jest bardzo latwo i szybko,a pozniej byle katarek rozwala dziecko na lopatki..Ja bym sie pozadnie zastanowila nad tym a najlepiej zapytalabym zaprzyjaznionego lub znajomego lekarza jak sie zaopatruje na ta sprawe.Bo pielegniarka namawiac i informowac musi o nowych szczepieniach.
A na ospe i tak bym juz nie zaszczepila bo mamy juz ja za soba...
Bestyjka
Nie. I szczepionka niczego nie gwarantuje bo zachorować dziecko może i wcale nie przejdzie choroby łagodniej bo skąd pewnośc jakby przeszło bez szczepienia? Ja miałam 12 lat i jakoś tak strasznie tego nie wspominam.
Bestyjka
Tu o logikę chodzi. Wiem jak chorują na grypę osoby, które się szczepiły (wcale nie łagodniej). Pamiętam jak przechodzili znajomi ospę (większość łagodnie) jak nikt się nie szczepił i swoje wiem. Nie ważne na co szczepisz, wszystko działa podobnie. Ja nie wierzę w dobrodziejstwo szczepień, wiem co bywa w ich składzie na plus a co na minus. Ale każdy ma prawo wyboru.
Beatka2010
nie ,tylko podstawowe szczepienia i koniec
Iwona1977
moja najmłodsza przeszla ospę jak miała 5 miesięcy... zaraził się od rodzeństwa które żeby było śmieszniej drugi raz ja przechodziły w odstępie roku... co do niepłodności mężczyzn to pierwsze słyszę - przy późnej swince jest ryzyko ale po ospie ? :)
aniol
Szczepiłam i sie ciesze.Mały załapał w czerwcu .wszystkie dzieci bardzo żle zniosły w przedszkolu nawet oczka miały zaatakowane.A mały miał 10 kropek.Pomogło mu to.Jestem za
aniol
Ja uwazam że mój dzięki szczepionce zniósł to delikatnie ,i ja jestem za szczepieniami.Każdy rodzic musi sam decydować a nie patrzeć co myslą inni.Bo jak już jakies dziecko żle zniosło szczepienie to w ogóle to koniec świata.Dzieki szczepienią jest mniej chorób na świecie.A każdy ma prawo inaczej zareagować na szczepienia bo każdy organizm jest inny.Sama podejmij decyzje i nie patrz kto jest za szczepieniem a kto nie .
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.