Menu

Dziewczyny wasze dzieci też połykają pastę do zębów?

nie wiem czy dawać córcę pastę do zębów, bo cały czas tylko pastę połyka, a wogóle nie szczotkuje nią zebów

dzidzimam
 379  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Zdrowie pasta do zębów

Odpowiedzi

oli28
No a jak dziecko ma umyć zęby bez pasty??samą wodą??to co że ją połyka nic jej się nie stanie.Moja córka też połyka pastę bo jest jeszcze za mała żeby wypłukać ząbki.Robię tak jak anu80 najpierw ja szczotkuje małej ząbki potem ona sama
renata29
Połykają,jak chyba wszystkie dzieci.
amalka
Robiłam jak @Anu
Pierwsza pasta była oczywiście bez fluoru, ze względu na "wysysanie" owej ze szczoteczki. Od początku uczyłam synka by wypluwał (ile zdołał) i podawałam kubeczek z wodą (podgrzaną mineralną, bo bywało że i wodę Krzysio połykał) Szybko jednak załapał o co chodzi.
elinka
W takim razie moj syn to wyjatek. Nie polyka. Ma 5 lat, ale w sumie zdarzylo mu sie polknac troche pasty moze ze dwa razy. Ja robie na odwrot - najpierw syn szczotkuje zeby sam - pasty minimalnie, aby widzial ze jest (to bardziej na wyrobienie umiejetnosci szczotkowania i samego nawyku), a potem pluczemy buzie i zeby szczotkuje mu ja - wtedy past nakladam wiecej i przypominam co pare sekund by wyplul, co ma w buzi.

Byc moze za duzo pasty nakladasz na szczoteczke i dlatego dziecko polyka, bo nie daje sobie rady z piana w buzi?? tylko taka sugestia :)
Pozdrawiam.
amalka
@Elinko mój synek w wieku 5ciu lat też już pasty nie połykał. Piszę o okresie, gdy w buzi widniały nieliczne jeszcze perełki.
elinka
amalka napisała:
@Elinko mój synek w wieku 5ciu lat też już pasty nie połykał. Piszę o okresie, gdy w buzi widniały nieliczne jeszcze perełki.


A to sorry, nie wiem ile lat ma dziecie @dzidzimam.
Ale w sumie to ja pisze tak ogolnie, ze skoro dziecko polyka, mimo ze wie ze trzeba wypluwac, to moze poprostu piany sie za duzo robi i nie wyrabia ;) Rozwiazaniem jest dawanie mniej pasty :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.