Menu

Dziury po ospie

Moja 5-cio latka właśnie kończy przechodzić ospę. Straszliwie ją wysypało. Teraz zaczynają schodzić jej strupki, ale niestety niektóre z nich rozdrapała ;/ ..... Na czole ma kilka dziur, da się coś z nimi zrobić, żeby były płytsze ? mniej widoczne ? nie łudzę się, że zejdą całkiem.... Proszę o radę, czy można coś jeszcze zrobić ??

oOoanitaoOo
 521  11

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Zdrowie ospa dziury

Odpowiedzi

oOoanitaoOo
mam nadzieję, chodź wiele koleżanek ma jakąś jedną dziurkę po ospie. Moja córa ma ich 8 na samym czole ;/
Elfka
Mhm no to ja Cię nie pocieszę. To duże co młoda rozdrapała to niestety zostało. Na klatce piersiowej ma pozostałości w postaci białych plamek z lekką dziurką i to już 2 lata jest i na buzi też są, ale drobne. Na nodze coś się znajdzie, ale szczerze to to nie przeszkadza jakoś i to co teraz jest u Twojego maluszka widoczne może zblednie, zrobi się płaskie i niekoniecznie coś zostanie.
Elfka
Oj, ale napisałam maluszek, już panna duża przeca ;-)
kama86
Ja niestety też Cię nie pociesze, moja córka zachorowała na ospę mając 5mc.
Niestety blizny z krostek zostały do tej pory a ma prawie 28 mc.
Te największe krosty zostawił blizny.
Z czasem gdy dziecku główka będzie rosła blizny mogą się "rozmywac"
Idź do apteki może mają jakieś maści na blizny zresztą teraz to wszystko mają tylko nie wiadomo czy będą efekty...
amalka
No i ja nie pocieszę... Krzysiaczek ma kilka blizn (dwie na pysiu, jedną na pleckach, trzy we włoskach...) Szczęśliwie na pierwszy rzut oka są praktycznie niezauważalne.

Radzę Ci wizytę u dermatologa. Możesz również zakupić dobry krem przeciw bliznom.

Jeśli "dziurki" zostaną i będą szczególnie twarz szpeciły, można (w dalekiej przyszłości) zainwestować w zabiegi na twarz. Moja siostrzyczka do dziś dnia walczy z wykwitami (szczególnie na policzkach) i ma sporo dziur po tym cholerstwie. Co roku (z zimie) funduje sobie peeling kwasami owocowymi. Wygląda po tym jak zombie, ale po zagojeniu się skóry efekt jest spektakularny. Ma spokój na bardzo długo. Gdyby nie fakt, iż wykwity wracają, pewnie miałaby już ładną cerę. Z pewnością o niebo ładniejszą. Trzeba jednak trafić do dobrego gabinetu i do osoby, co to nie zrobi z twarzy gniecionego kartofla.
amalka
Contractubex z powodzeniem zastąpić można Cepanem. To niemal to samo- pierwsze to żel, drugie krem a skład mocno zbliżony. Zapach Cepanu jest paskudny (cebulowy w zasadzie) ale specyfik działa cuda. Cena również robi różnicę (połowę niższa) a przy gramaturze (50) odczuwalna.

Ja z kolei jeszcze raz napiszę- przy PIERWSZYCH symptomach ospy, gnać do lekarza po Heviran.
oOoanitaoOo
dziękuję za odpowiedzi.
Co do szczepienia - ja i wszyscy których znam, ospę przechodzili bardzo łagodnie. Nie spodziewałam się, że może wyglądać to aż tak.... jakbym wiedziała, na pewno zaszczepiłabym Oliwkę. Nauczka na przyszłość.

U lekarza byłyśmy, ale Heviranu nie przypisał, pewnie dlatego tak ją wysypało paskudnie....
Wydawało mi się, że usuwanie laserowe jest wykonywane dopiero od 17 roku życia, pocieszyłaś mnie Eudaimonia
kama86
Ja nie zaszczepilam bo moje dziecko gdy zachorowalo mialo 5mc,przez mysl mi nwet nie przeszlo zeby kiedykolwiek szczepic na ospe.
Zreszta szczepic dopiero mozna od 9mc zycia a zalecane jest najlepiej od 13 do 23mc.
amalka
Heviran znacznie zmniejsza wysyp, szczególnie gdy dziecię dostanie go już po pierwszych objawach. Gdy już są wykwity, nadal warto podać lek. Choroba przebiega łagodniej.

Po Krzysiowej ospie, zostało kilka tabletek (cenowo bardziej opłacało się duże opakowanie) i całe szczęście. Po pierwszych bąblach jakie dostrzegłam u siebie, palnęłam sobie dawkę uderzeniową i pognałam do medyka. Ospy po trzydziestce nie życzę nikomu. Myślałam, że umrę... Gdyby nie Heviran... brrrrr Tylko Junior miał radochę, bo mi pudrodermem obrazki na plecach i pupie rysował (smiech)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.