Menu

Dziwna wysypka, pomocy?!

Mamusie poradźcie co to może być. Wczoraj i przedwczoraj spędziliśmy z synkiem dzień na działce, zabawy, wygłupy, chlapanie się w wodzie itd. Synek ma 5 lat, nie jest na nic uczulony, a mimo to dziś jak się obudził to to na klatce piersiowej (tak do połowy brzuszka) i z tyłu na szyjce (do połowy pleców) ma drobną, kaszkowatą wysypkę, bardzo widoczną. Nie mam pojęcia czemu, robiliśmy testy skórne, nic go podobno nie uczula. Wysypka go nie swędzi, ale martwi mnie bo za 2 di wylatujemy na wczasy. Jutro oczywiście porada lekarska ale uspokójcie mnie dziś jeśli któraś wie co to, bo nigdy tego nie miał. Zastosowałam Fenistil, do picia wapno i zapobiegawczo Zyrtec w kropelkach. Co dalej?

lizzy11
 296  12

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Zdrowie wysypka

Odpowiedzi

kama86
Pozostalo Ci jedynie obserwowac a jutro isc do lekarza.
lizzy11
elfik dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, dziś wysypka bledsza ale jeszcze trochę jest. zastanawiam się teraz czy w takim razie skoro coś go uczula to czy powinien brać coś na alergię, ale tu mi chyba akurat pomoże lekarz. nie byłam świadoma że alergia na "coś" może się pojawić tak nagle bo do tej pory przez 5 lat odkąd się urodził to nie miał żadnych alergii. No w każdym razie dziękuję :)
amalka
Działki to działki. Masę chemii ludzie stosują (na ślimaki, na nornice, na mszycę, na przędziorka... no i substancje nieszczególnie dozwolone) To nadal sezon oprysków. Cała ta chemia dostaje się do wód gruntowych. Jeśli "chlapaliście się", to może być reakcja na "wodę".

Zadziałaś prawidłowo i raczej nic innego na własną rękę nie rób.

Udanego urlopu życzę.
amalka
No i u Krzysia jak u @Elfikowej córci- testy nie wykazały nic a junior miewa silne ataki (coraz rzadziej na szczęście), katar i stwierdzoną astmę infekcyjną. Do tego powracający rumień alergiczny. I bądź tu człowieku mądry...
karolincia
Reakcja alergiczna na "coś" może się nagle pojawić i potem zniknąć tak jak było u mojej córki. A testy to też inna sprawa to że są negatywne nie zawsze oznacza że tej alergii nie ma. Z synkiem od alergologa wyszliśmy z diagnozą że alergikiem nie jest, alergii nie ma i alergolog go leczyć nie będzie. Późniejsze testy skórne u innego lekarza wykazały że jest uczulony na dużo rzeczy.
lizzy11
Nie sądzę że to były potówki, bo minęły 3 dni a one nadal są ( co prawda już bardzo blade i w o wiele mniejszej ilości) a wydaje mi się że potówki chyba by szybciej zeszły. wczorajsza wizyta u lekarza - dziwna. A mianowicie pani doktor powiedziała że nie wie co to jest :) że może to uczuleniowe ale wtedy powinno swędzieć, a może też być wirusowe 0 bo podobno często przy jakiejś niewielkiej infekcji gardła, mimo braku jakichś konkretnych objawów, to może pojawić się wysypka. No i przepisała na wszelki wypadek Neosine ( z tego względu że właśnie jutro wyjeżdżamy). I nie wiem czy syrop pomógł czy w zbiegu okoliczności wysypka sama zaczęła schodzić, w każdym razie już prawie zeszła. Ale Wszystkim Wam bardzo dziękuję za odpowiedzi :) Pozdrawiam.
amalka
Myślę, że lekarz (u którego @Lizzy była z dziecięciem) potówki by rozpoznał... No chyba, że się mylę...
karolincia
U synka lekarka nie rozpoznała zapalenia oskrzeli, mnie pewna mądra pani doktor leczyła na chorą trzustkę przez miesiąc po czym okazało się że mam zapalenie żołądka.
lizzy11
No właśnie, często intuicja matki jest lepsza niż porady pani doktor, zwłaszcza jeśli na byle katar przepisuje antybiotyk, już kilka razy mi się zdarzyło i cieszę się ze poczekałam z wykupieniem recepty i zaufałam nebulizacjom ze zwykłej soli fizjologicznej, bo pozwoliło to uniknąć antybiotyku. No ale zawsze warto skonsultować wszelkie objawy z pediatrą. Co do wysypki to zniknęła po 2 dniu pobytu na urlopie i nie pojawiła się już wcale wiec nadal nie wiem co było przyczyną... chyba nie upały bo na urlopie dzień w dzień było pow. 33 stopni i nie wróciły kosteczki... No cóż, ważne że zniknęły :) Dziękuję za wszystkie rady. Pozdrawiam.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.