Menu

Dziwne lęki

Dziewczyny im bliżej terminu porodu tym ze mną gorzej – mam straszne lęki czy będzie w porządku, czy dzidzia będzie zdrowa, czy nie będzie miąło alergii, skazy bialkowej itd. itp. moglabym tak wymieniać bez końca – czy to normalne?

johanna
 635  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Odpowiedzi

afrodyta
Pewnie, że tak – za każdym razem tak miałam. Starałam się odsuwać te myśli od siebie, ale one i tak wracały jak boomerang :(. A bo nie kopalo – to pewno coś nie tak i panika. Takie główkowanie to normalna rzecz – wiem b o zadręczałam wszystkich dookoła i kazdy mi mówił że miał takie myśli.
Aagataa
Też się bałam – niby wszytsko z ciążą było w porządku, ale ja i tak jak głupia goniłam co miesiąc prywatnie na USG – uspokajało mnie to na jakiś tydzień i o nowa. Ale na szczeście moge głupie obawy się nie potwierdziły!
zadymka
To jeszcze pikuś – ja nawet po porodzie jak się okazało, że Lenka jest okazem zdrowia to szukałam u niej jakiś ukrytych wad – że może źle słuszy, źle widzi! Jakaś istna paranoja!! Nie umiałam zupełnie zapanować nad tym lękiem! Dziewczyno głowa do góry wszytsko będzie dobrze!
johanna
Trochę mnie pocieszyłyście bo już myślałam, że tylko ze mnie taka panikara!!!
kasia13_archiwum
To jest calkiem normalne.
Sprobuj byc spokojna. Jesli przy badaniach wszystko z dzidzia w porzadku jest to nie rob sobie niepotrzebnie zmartwien.
Na przebieg porodu mozna tez roznie wplynac (pic specjalne ziola, gimnastyka, akupunktura).
Jezeli chodzi o alergie to mozna jej w duze mierze zapobiec... karmiac wylacznie piersia przez 6 miesiecy. A pozniej wprowadzajac stopniowo pokarmy (1 posilek miesiecznie, 1 nowy skladnik tygodniowo).
Powiem jeszcze tylko tyle, ze ciaza i porod ta najnaturalniejsze rzeczy na swiecie. Dlatego czasami nie warto za duzo na ten temat czytac. Najlepiej wsluchac sie w samego siebie. Poradzisz sobie a twoja dzidzia przysporzy ci mnostwo radosci.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.