Menu

e cola

Dziewczyny wczoraj pisałam o chorobie mojej córki - http://www.netmama.pl/opinie/770708-0/Choroba.html . dziś dostałam list z sanepidu że wykryto u niej bakterie e coli 004 . czy któraś z was miała z tym doczynienia ? czy te objawy o których pisałam wczoraj mogą być przyczyną właśnie tego ? czy jest to groźne dla dziecka ? .

aniaskc20
 570  13

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Zdrowie e cola

Odpowiedzi

Madzika
ja na twoim miejscy z tą informacja jak najszybciej zgłosiłabym się do lekarza lub zadzwoniła do szpitala po odpowiedź, skoro sanepid przysłał Ci informacje znaczy że jest ważna.
Tuptolek
My przeszliśmy dwie poważne bakterie ( jedna co wywwołuje sepse, druga zapalenie opon mózgowych ) jak później wyszły nam te "wychodowano Escherichia coli, Enteropatogennych szczepów Escherichia coli nie wychodowano " to powiedziała pediatra, że ta jest w naturalnym ekosystemie i to już musi sam zwalczyć, żeby kolejne się nie przyplątywały.
Tuptolek
sprawdź sobie czy masz tak samo napisane, no ale oczywiście idź do lekarza, bo ja lekarzem nie jestem, piszę Ci tylko jak było u nas.
Tuptolek
acha obydwoma poprzednimi bakteriami poczęstowali nas w szpitalu
smerrfetka
A czy TWOJA CÓRKA CHODZI JESZCZE W PIELUCHACH?????
smerrfetka
jA POWIEM TAK JEŚLI CHODZI W PIELUSZKACH to normalka ,że występuje ta bakteria.Póki nie skończą się pieluchy to nie skończą się infekcje.E-coli występują w kale jak się nie mylę,a dziewczynki mają bardzo blisko odbytu drogi rodne wiadomo,więc dużó nie trzeba.Jeśli mała nie ma gorączki jest spokojna i w ogóle nie widzę postawy ,aby dawać antybiotyk.Dopajaj ją dużo.A jak wyszły wyniki moczu ogólnego??? noo i czy powtarzałaś czy od razu posiew zrobiłaś??
Tuptolek
byłabym ostrożna smerrfetka z odradzaniem antybiotyku, to może tylko lekarz, u nas pierwsza bakteria została dzięki temu zwalczona
smerrfetka
TUPOLEK ja wiem ,ze lekarz ma ostatczne zdanie w tej kwesti.Ale sa ine leki.
Tuptolek
Są inne, ale jeśli lekarz uzna, że bakteria zagraża dziecku to trzeba podać antybiotyk.
kinia87
moja córcia w wieku 9 miesięcy miała bakterię e coli i bylismy w szpitalu 10 dni na antybiotyku
smerrfetka
Widzisz każdy lekarz ma inne zdanie.Jeden powie nie dawać inny ,że dawać.
MamusiaKubusia
Ja chodzę z moją Małą do nefrologa i muszę co 4-6 tyg robić posiew moczu. Dostałam od doktórki kartkę, jeżeli posiew jest :
* ujemny
* jałowy
* nie wyhodowano
* 10 do potęgi 2 -100
* 10 do potęgi 3 - 1 000 wynik badania moczu DOBRY

* 10 do potęgi 4 - 10 000 badanie DO POWTÓRZENIA

* 10 do potęgi 5 - 100 000 PILNA WIZYTA W PORADNI

I faktycznie ze 2 razy miałyśmy 10 do 3 i musiałyśmy jeszcze raz robić badania i okazywało się,ze było ok i np mocz był źle pobrany. Nie dostawałyśmy antybiotyku, bo zwykłe badania moczu były dobre. Proponuję, jak dziewczyny iść z wynikiem do pediatry, będziesz spokojniejsza.
MamusiaKubusia
aaaa i dodam,że u nas też była to e-cola
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.