Menu

e cola

Dziewczyny wczoraj pisałam o chorobie mojej córki - http://www.netmama.pl/opinie/770708-0/Choroba.html . dziś dostałam list z sanepidu że wykryto u niej bakterie e coli 004 . czy któraś z was miała z tym doczynienia ? czy te objawy o których pisałam wczoraj mogą być przyczyną właśnie tego ? czy jest to groźne dla dziecka ? .

aniaskc20
 595  13

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Zdrowie e cola

Odpowiedzi

Madzika
ja na twoim miejscy z tą informacja jak najszybciej zgłosiłabym się do lekarza lub zadzwoniła do szpitala po odpowiedź, skoro sanepid przysłał Ci informacje znaczy że jest ważna.
Tuptolek
My przeszliśmy dwie poważne bakterie ( jedna co wywwołuje sepse, druga zapalenie opon mózgowych ) jak później wyszły nam te "wychodowano Escherichia coli, Enteropatogennych szczepów Escherichia coli nie wychodowano " to powiedziała pediatra, że ta jest w naturalnym ekosystemie i to już musi sam zwalczyć, żeby kolejne się nie przyplątywały.
Tuptolek
sprawdź sobie czy masz tak samo napisane, no ale oczywiście idź do lekarza, bo ja lekarzem nie jestem, piszę Ci tylko jak było u nas.
Tuptolek
acha obydwoma poprzednimi bakteriami poczęstowali nas w szpitalu
Tuptolek
byłabym ostrożna smerrfetka z odradzaniem antybiotyku, to może tylko lekarz, u nas pierwsza bakteria została dzięki temu zwalczona
Tuptolek
Są inne, ale jeśli lekarz uzna, że bakteria zagraża dziecku to trzeba podać antybiotyk.
kinia87
moja córcia w wieku 9 miesięcy miała bakterię e coli i bylismy w szpitalu 10 dni na antybiotyku
MamusiaKubusia
Ja chodzę z moją Małą do nefrologa i muszę co 4-6 tyg robić posiew moczu. Dostałam od doktórki kartkę, jeżeli posiew jest :
* ujemny
* jałowy
* nie wyhodowano
* 10 do potęgi 2 -100
* 10 do potęgi 3 - 1 000 wynik badania moczu DOBRY

* 10 do potęgi 4 - 10 000 badanie DO POWTÓRZENIA

* 10 do potęgi 5 - 100 000 PILNA WIZYTA W PORADNI

I faktycznie ze 2 razy miałyśmy 10 do 3 i musiałyśmy jeszcze raz robić badania i okazywało się,ze było ok i np mocz był źle pobrany. Nie dostawałyśmy antybiotyku, bo zwykłe badania moczu były dobre. Proponuję, jak dziewczyny iść z wynikiem do pediatry, będziesz spokojniejsza.
MamusiaKubusia
aaaa i dodam,że u nas też była to e-cola
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.