Menu

Edukacja religinja dziecka

Czy staracie się od dziecka wpajać dzieciom wartości religijne, które same wyznajecie? Ja się zastanawiam nad tym czy to jest uczciwe, że nakazujemy jakby dziecku wierzyć w to co my sami... a może lepiej by było opowidedzieć o innych religiach przybliżyć je i argumentując uzasadnić dlaczego wybraliśmy akurat tą religię... Siłą rzeczy zabieram syna do Kościoła jak idę, obchodzimy święta tak jak obchodzimy... powiedzcie jak wy to traktujecie? Jak pracujecie (i czy w ogóle) nad edukacją religijna dzieci?

Aagataa
 762  11

Znajdź pytania na ten sam temat:

religia dziecko

Odpowiedzi

krasna1
moja córa chodzi do katolickiej szkoły więc zostawiam tą edukację dla nauczycieli.
kasia13_archiwum
A ja z kolei staram sie zasady te wpajac w domu... Nie jestem katoliczka, ani moj maz... i nie chce, aby szkola wychowywala moje dzieci w tak powaznej kwestii jak wiara... Moze byc jakims tam dodatkiem, ale podstawy powinno sie wyniesc z domu...
kasia13_archiwum
Oczywiscie, ze nie mam zamiaru do niczego moich dzieci w przyszlosci zmuszac... Zaakceptuje ich wybory... jakie by nie byly.
krasna1
moja córa poszła do katolika bo to najlepsza szkoła w mieście.
Nie mam zamiaru w przyszłości do niczego jej zmuszać.
OGGA
Religie to bzdety!Ja osobiście nieuznaje żadnej reli...Jak dziecko dorośnie niech samo wybierze.
kasia13_archiwum
Huhu Ogga... Brakowalo tu ciebie... Nikt dawno nie robil zamieszanie... Faki sa chyba nieodlaczna czescia forum... ale widac odwazna sie zrobilas, skoro nawet na terazniejsze pytanie odpowiadasz a nie takie sprzed kilku m-cy... :D:D:D:D
avialle
tylko hmm danie dziecku samodzielnego wyboru i nie pokazanie mu żadnej drogi uważam za wyjątkowo nie rozsądne zachowanie..
załóżmy, że nie przekazujemy dziecku żadnych informacji o żadnej z religi, w szkole nie puszczamy na religię ani etykę i nic w tym temacie nie robimy. No i jak ono ma wybrać??
To jakby osobę, która nie zna cukru zapytać czy woli herbatę słodką czy gorzką.
krasna1
:-)
avialle
mój synek jest jeszcze malutki, ale zamierzam mu opowiadać historie biblijne, a także te z innych wierzeń jakie znam, jako legendy i baśnie, za jakie je uważam ;), ale w każdej bajce jest morał :).
alinagj1o2
Moje dzieci mają religie w przedszkolu i same pytają o dużo spraw.Staram się im opowiadać różne historyjki i wyjaśniać to o co pytają.Uczę też modlitw,śpiewają piosenki które ksiądz uczy po mszy .Ja tak żyje a dzieci razem ze mną,są w takim wieku że to ja ich naprowadzam.Wybiorą jak będą chcieli,ale od czegoś trzeba zacząć najważniejszy jest szacunek dla drugiego i zrozumienie też że są inne dzieci które np nie chodzą na religie i do kościoła bo wierzą troszkę inaczej,co nie znaczy że są gorsze.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.