Menu

Efekt cieplarniany

Jak widać za oknem klimat się zmienia. Czy alarmuje Was to jakoś? Zastanawiacie się jak przeciwdziałać efektowi cieplarnianemu? Przestałyście używać produktów zawierających freon, czy raczej myślicie o tym jak o bardzo dalekich prognozach, którymi zbytnio się nie przejmujecie póki co?

artanis
 521  8

Odpowiedzi

artanis
Ja ostatnio coraz więcej czytam o tym jak można szanować naszą planetę. Dane i statystyki są niesamowite. Przeciętny człowiek zużywa rocznie 300kg papieru. Czy wiecie, że 1000kg makulatury oszczędza "życie" 17 drzewom?!
Matina
A ja ostatnio oglądałam program o tym jak to w stanach wycieli ileś tysięcy ha lasów po to żeby wybudować wielkie kompleksy handlowe. Organizacje zajmujace się zwierzetami zbierały później biedne przestraszone zwierzęta by stworzyć im życie w sztucznych środowiskach. I nikt sie tym zbyt nie przejął. Ja tez staram się wyłączyć czuwanie sprzętów w domu, ale tylko dlatego by zaoszczędzić. Też mam torby ekologiczne, ale tylko dlatego, że nie w każdym sklepie dają jednorazówki, a ponadto te ekologiczne są bardziej pojemne i wytrzymałe. Dezodorantów akurat w takiej formir nie używam. Szkoda tylko, że instytucje i organizacje naprawdę mogące cokolwiek zdziałać w tym kierunku nie robią nic lub przymykaja na wszystko oko, a mnie "zachęcają" do segregowania śmieci.
Matina
Czym się różni jednorazowa reklamówka wycofana ze sklepu ze względu na szkodliwość dla środowiska od nieszkodliwej biodegradowalnej? Ceną. Poprzednia nie kosztowała klienta nic, obecna kosztuje kilkadziesiąt groszy. A biznes się kręci:http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article2085...

Cyt. "Dziennik":


"Sieć sprowadza takie torby z Chin za nieco ponad 30 groszy, a sprzedaje je za 60 groszy" - mówi nam Marek Zaremba, specjalista ds. dystrybucji opakowań jednorazowych z firmy Sarantis Polska. Biorąc pod uwagę, że tygodniowo w takiej sieci zakupy robi ok. 5 milionów Polaków, łatwo policzyć, że w ciągu roku, jeśli choć połowa z nich kupi biofoliówki, sieć zarobi na kłopotliwych dla środowiska torbach nawet 15 milionów złotych.

CAŁA PRAWDA O EKOTORBACH

Cóż, ludzie, którzy sprzedają część towarów po superniskich cenach dzięki niewolniczej pracy chińskich robotników naprawdę nie powinni mnie pouczać o tym, co jest właściwe. Szkoda tylko, że do ich kampanii, mającej na celu zrobienie z reklamówek źródło zysku, przyłożył rękę i "Dziennik", i "Gazeta Wyborcza", i inne media.

To głównie dzięki nim ekokit się sprzedał, a płacimy my wszyscy
artanis
@Matina: Nie wiem czy wszyscy płacimy. Ja robię zakupy w sklepach, które wprowadziły te torby. Wszyscy narzekają, że są drogie i rwą się bardziej, aniżeli te plastikowe. Szczerze mówiąc jeszcze nie widziałam, żeby ktoś je kupił. Dane osoby wolą dopłacić 2zł i kupić torbę płócienną wielokrotnego użytku. Myślę, że wysoka cena tych reklamówek jest słuszna. Oducza ludzi korzystania z jednorazówek, uczy noszenia własnej eko-torby na zakupy. Każdy kto zaszedł do takiego sklepu i musiał kupić te zrywające się ekoreklamówki, ma nauczkę, by następnym razem wziąć ze sobą własną.
Matina
Przykład ze zwykłej Biedronki, jeśli zapomniesz torby z domu i nie chcesz kupować kolejnej eko, a w rękach nie zmieścisz zakupów sprzedadzą Ci foliówkę, ale za 0,07 gr.
Ewelka151207
Moim zdaniem i tak bedzie to co ma być
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.