Menu

Eko-warzywka

Dziewczyny, co sadzicie o warzywach kupionych w sklepie ekologicznym, czy sa rzeczywiscie zdrowsze od tych z targu?

Moj synek ma 14 miesiecy. Zaczelam wprowadzac warzywa po 5 miesiacu, najczesciej gotuje mu sama. Kupuje wszystko w sklepiku ekologicznym. Moja tesciowa twierdzi, ze to sciema i ze powinnam kupowac zwykle.

Wydaje mi sie jednak, ze ekologiczne sa pewniejsze, a po przeliczeniu, co bardziej sie oplaca, czy kupowac w sloiczkach czy w eko-sklepie, to drugie wychodzi zdecydowanie tansze i mam nadzieje, ze zdrowsze

Loleczka
 588  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

dieta dzieci

Odpowiedzi

kasia13_archiwum
My jemy glownie takie warzywka ze sklepow ekologicznych... no i prosto od rolnika... One na pewno sa zdrowsze... (kciuki)
mammma
ja kupowałam słoiczki. do wyboru miałam warzywa z hipermarketu. jeśli wybierze się słoiczek bio, to jego zawartość jest najzdrowsza, ponieważ oprócz tego, że surowic pochodzi z upraw ekologicznych, to jest badany przed wykorzystaniem. sama obróbka technologiczna też jest lepsza dla zdrowia, niż domowe gotowanie w garze, ponieważ stosuje się gotowanie na parze ze zdemineralizowanej wody.(awve)
Loleczka
Jak juz kupuje zupki w sloiczkach, sa to wlasnie Hippa (Bio), Tez mi sie wydaje, ze sa zdrowsze dla dziecka od tych zwyklych(awve)
kasia13_archiwum
Ale np. mlodsza przez jakis czas jadla sloiczki (np. Hipp, Alete, Alnatura)... Moim zdaniem sloiczki sa w porzadku... (kciuki)(kciuki)(kciuki)
alinagj1o2
Mój wujek ma plantację eko szklarnie i pole.To jest ściema,sprzedaje hurtem w różne miejsca.Jednak tyle co on spryskuje te swoje eko warzywka to żaden zwykły rolnik nie robi.Takie duże powierzchnie muszą być psikane choćby przed szkodnikami żeby najmniejsze robactwo nie opanowało całego.To samo dotyczy chorób np grzybów ,spryskuje się też na chwasty bo kto ma plewić taki obszar.Są preparaty do spryskiwania potem zamyka się szklarnie i wchodzi po dniu bo jest szkodliwe,po wcześniejszym przewietrzeniu,niestety eko warzywka zostają.
Loleczka
to fakt, ze najzdrowsze jest ze swojej dzialki...:((((
Pozostaje chyba tylko wierzyć, ze to co dajemy naszym dzieciom jest zdrowe, bo tak naprawde to faktycznie nie wiadomo do konca jak to jest z tymi ekoproduktami...
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.