Menu

Elektroniczny monitoring pedofilów

Wiecie już, że jestem przeciwniczką kastracji farmakologicznej i wiecie dlaczego. Teraz jestem jeszcze większą przeciwniczką. Za te pieniądze możnaby stworzyć elektroniczny system monitoringu skazanych, który działa już z wielkim powodzeniem w wielu krajach...
Polega on na założeniu elektronicznej branzoletki skazanemu, która wygląda jak zegarek, ma natomiast czujnik, który stale pokazuje gdzie skazany się znajduję, monitoruje jego ruchy oraz alarmuje, gdy dana osoba znajduje się w pobliżu miejsca, w którym być nie powinna.
W taki sposób można "odciągnąć" pedofilów od przedszkoli, szkół oraz placów zabaw, można ich także z powodzeniem złapać na gorącym uczynku. We Francji dzięki wprowadzeniu tego typu monitoringu przestępczość na tle seksualnym spadła o około 60% - a to sukces! Jest to o wiele bardziej długotrwałe rozwiązanie, które daje pewnego rodzaju pewność w przeciwieństwie do kastracji farmakologicznej, którą w każdej chwili można przerwać zarzywając dodatkowo testosteron i nie ma potwierdzających skuteczność tej kuracji badań. Pogooglowałąm troszkę i polecam tekst Dr Janusza Kochanowskiego, który bardzo racjonalnie podchodzi do sprawy, tłumacząc, że jest to długi proces, który wymaga sporych nakłądów finansowych ale jest skuteczny!
Jest alternatywa.... Czy naprawdę warto wyrzucać pieniądze w błoto na kurację o niepotwierdzonej skuteczności? Uniemożliwiać dostęp do endokrynologów "porządnym obywatelom" kosztem badań pedofilów? Czy może warto zainwestować w sprawdzony monitoring, który dodatkowo działą prewencyjnie - ponieważ sam strach przed złapaniem skutecznie zmniejsza przestępczość...
Poczytajcie i zastanówcie się. Pozdrawiam

artanis
 586  5

Odpowiedzi

renatka
Mam bardzo radykalne podejście do tej sprawy.Dla mnie dla osób które skrzywdziły już dziecko powinna być kastracja ale zupełna bo szkoda jakichkolwiek środków finansowych na takich ludzi.A jeśli chodzi o pedofili którzy nie tkneli dzieci tzw.podglądaczy to sposób który będzie mniej obciązał nasz budżet i będzie skuteczny byłby najlepszy.Najlepszą karą byloby to gdyby pedofile sami płacili za to ,a więc wybrany sposób +obciążenie finansowe.
hogata
Mnie jednak wciąż inne metody nie przekonują, jestem za kastracja fizyczną, farmakologiczną. Bransoletki ewentualnie dodatkowo.
Podzielam zdanie renatki.
artanis
Ale konwencja zabrania okaleczania... farmakologiczna nie daje pewności - więc może lepiej zainwestować w coś co jest skuteczne, a nie daje tylko podejrzenia, że mooooże takie osoby nie będą czuły pociągu fizycznego.
kasia13_archiwum
A z drugiej strony... jak znalazl sie geniusz, ktory wymislil te branzoletki, znajdzie sie (wczesniej czy pozniej) geniusz, ktory znajdzie metody na pozbywanie sie ich (otwieranie)... :(
Wiec pewne jest tak dlugo jak sie kto "madrzajszy" bez sumienia znajdzie...
kasia13_archiwum
Ale metoda ciekawa.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.