Menu

Emerytury Pomostowe

Czy uważacie, że przedstawiciele niektórych zawodów powinni mieć prawo do przechodzenia na wcześniejsze emerytury? Czy każdy zawód niesie pewne ryzyko? Np. czy górnik powinien móc przejść na wcześniejszą emeryturę, gdy np. zawodowy kierowca już nie? Co o tym myślicie?

artanis
 454  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

pomostowe związki zawodowe uprzywilejowane zawody emerytury

Odpowiedzi

kasia13_archiwum
No, ale czym szybciej sie dostanie rente, tym mniejsza stawka miesieczna. A pomyslmy o tym, ze to, cosmy placili musi nam starczyc do usr*** smierci.
Jak teraz zaczniemy brac emeryture w wieku 50 lat, to te pieniazki beda duzo, duzo mniejsze, niz np. w wieku 60 czy 65 lat.
kasia13_archiwum
No... to jest inna sprawa... W Niemczech np. jest opieka socjalna. Jezeli ktos nie ma pracy, a nie ma jeszcze wieku emerytalnego, to moze sie starac o pieniazki do zycia, i do wszystkich oplat. No nie jest to najciekawsze rozwiazanie, tak chodzic i prosic o pomoc... ale jednak lepsze, niz przechodzenie tak szybko na emeryture.
A takie wsparcie finansowe dostaje sie wtedy regularnie co m-c. Osoby, ktore w dalszym ciagu nie pracujace, dobijajac do wieku 58 lat musza przejsc wlasnie na te emeryture pomostowa.
mumczinx
A ja sama nie wiem co lepsze. W sumie mijają czasy kiedy pracuje się latami od początku do końca w tej samej firmie i na tym samym stanowisku. Wyż demograficzny póki co się nie zapowida, Ci co teraz walczą o emerytury pomostowe chcą by nasz wyż ich utrzymywał ale co jak nasz wyż się zestarzeje i "dzieci wojny" będą przechodzić na emeryturę? Zgadzam się, że jest trochę tych ciężkich zawodów i powinien być wolny wybór pod warunkiem, że emerytura będzie wyliczona tylko i wyłącznie ze składek i pod warunkiem, że w tym ciężkim zawodzie przed przejściem na emeryturę pracowało się przez określoną ilość czasu np. min. 15 lat.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.