Menu

EURO kontra ZŁOTÓWKA

Jakie są Wasze zdania na temat waluty EURO. Co się stanie, gdy wejdzie EURO jako waluta w Polsce? Powiem szczerze, że sceptycznie podchodzę do takiej zmiany. Już teraz wszystko jest coraz droższe. Co więc będzie, gdy wejdzie EURO? Zarobki pozostaną takie same, a wszystkie ceny pójdą w górę?

bina
 666  11

Znajdź pytania na ten sam temat:

Praca i Finanse euro waluta złoty

Odpowiedzi

Akoo
Póki co z tego co się orientuję to przez najbliższe 4 lata raczej nie wprowadzą Euro i przez co najmniej najbliższe 2 lata nie chcę się nad tym zastanawiać, Jak to jest napisane w mediach: Kraj członkowski musi osiągnąć (wykazywać) wysoki stopień stabilności cenowej i, w ostatnim roku przed badaniem, wykazywać się średnią roczną inflacją nie wyższą, niż 1,5 pkt. proc. ponad inflację 3 krajów członkowskich o najbardziej stabilnych cenach.

No a tak w ogóle to się Euro obawiam.
flora
Też wolałabym, żeby euro weszło do nas jak najpóźniej, bo to że wejdzie jest niestety nieuniknione.
bina
W Niemczech było tak, gdy weszło Euro, że np. kawa, która kosztowała 1 DM, potem kosztowała 1 Euro, a więc raz tyle, a zarobki wcale nie zostały podwyższone (raz tyle). Do tej pory Niemcy ogólnie nie są zadowoleni z wprowadzenia waluty EURO i nadal przeliczają na DM.
bina
Zgadzam się z Tobą jeśli chodzi o siłę Euro w porównaniu do dolara. Jeśli jednak chodzi o nastawienie Niemców, to do tej pory spotkałam się tylko i wyłącznie z negatywnymi opiniami na ten temat.
justa
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :) Z tego co mi wiadomo np: we Włoszech też wiele osób nie jest z tego faktu zadowolonych, że teraz mają euro. Wiele co nie oznacza zapewne że wszyscy. @Magic chyba nie wierzysz, że euro w Polsce niczego nie zmieni i nikt nie odczuje tej zmiany?
felicity
Mamy znajomych w Niemczech i muszę przyznać rację @binie jeśli chodzi o nastawienie Niemców do waluty Euro. Narzekają, że jest gorzej i drożej niż kiedyś.
felicity
@justa: zgadzam się z Tobą.
@magic: Jeśli mówimy "Niemcy" czy Włosi" nie mówimy przecież o całym narodzie. Wiadomo, że zdania są podzielone i pewnie nadal będą. Zawsze niektórym się powodzi lepiej, a niektórym gorzej.
Wydaje mi się jednak że EURO wiele zmieni w Polsce, a czy na lepsze, czy gorsze, to się okaże.
bina
@magic: nie oburzaj się proszę :)
Tak jak pisze powyżej @felicity nie można mówić za wszystkich. Ja akurat znam takie osoby, które nie są zadowolone ze zmiany waluty, co nie oznacza, że nie ma osób z innymi poglądami ;)
twogirls
Ostrożnie podchodzę do tego tematu. Nie da się przewidzieć co będzie, gdy wejdzie w Polsce Euro. Moim zdaniem jednak nie za bardzo można porównywać taki kraj jak Niemcy do Polski, bowiem tak naprawdę gospodarka i ceny znacznie się różnią i zawsze była jakaś przepaść. Fakt, że jesteśmy w UE, jednak wprowadzane zmiany następują powoli, aby ludzie mogli się przyzwyczajać.
bina
@magic: Faktycznie sprzęt AGD i RTV jest tańszy niż kilka lat temu. Jest to chyba spowodowane tym, że technika wciąż idzie do przodu i to coraz szybciej. Komputery/ Laptopy/ komórki są coraz częściej wymieniane na nowsze modele, ponieważ tanieją a psychologia reklamowa i szał konsumpcji robi swoje.
Zgadzam się z tym co piszesz o zapotrzebowaniu jedzenia, ropy itp.
Moją główną obawą pozostaje jednak przypuszczenie, że Polska pomimo wszystko nie jest przygotowana na zmianę waluty i to przede wszystkim dlatego, że będzie coraz drożej, a płace pewnie pozostaną takie same. A to jest chyba główny problem. Co z tego że sklepy są pełne towaru, skoro nas na to w przyszłości pewnie nie będzie stać.
kasia13_archiwum
@Magic... nie slyszalas takiej opinii???? Bo ja tak. Zadaj to pytanie na stronie niemieckiej Netmoms... zobaczysz jakie otrzymasz odpowiedzi. Polowa bedzie zadowolona a polowa nie.
Ogolnie duzo Niemcow narzeka na Euro... i to jest FAKT.
Inny fakt, ze nie wszyscy...
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.