Menu

Europejski dzień wiedzy o antybiotykach

Mało osób to wie, ale dzisiaj jest Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach. Dzień ten ma na celu podniesienie świadomości na temat zagrożenia dla zdrowia publicznego, jakim jest oporność na antybiotyki, oraz racjonalnego stosowania antybiotyków. Jak wy osobiście i wasi lekarze podchodzicie do tematu antybiotyków? Czy w waszym odczuciu wasz lekarz zbyt często przepisuje antybiotyk z byle powodu, czy też naprawdę w ostateczności? Wolicie antybiotyki czy też jesteście zwolenniczkami zwalczania chorób przez własny system immunologiczny? Czekamy na wasze opinie.

Ania
 1288  7

Odpowiedzi

koza54
ja też unikam jak ognia antybiotyków. wolę na własną rękę wyleczyć siebie i dziecko. jest wiele innych sposobów naturalnych i o wiele zdrowszych. antybiotyki w ostateczności. a lekarze niestety za często je wypisuję.
amalka
Mnie wystarczy, że mój własny system immunologiczny ma świra i jest "nadgorliwy"...
Nasz lekarz rodzinny przepisuje antybiotyki w ostateczności, co bardzo mnie cieszy.
monique25
jak u @asafi

do tej pory jeden raz brałam antybiotyk a syn jeszcze nigdy mam nadzieję ze tak zostanie jak najdłużej :)
Kordelia
Jeśli tylko jest to możliwe to unikam antybiotyków i to zarówno u siebie, jak i u dzieci......... siebie kuruję zazwyczaj sama, a pediatra dzieci przepisuje je tylko w ostateczności :)

hmmm........ nie wiedziałam, że dzisiaj jest takie święto :)))
renata29
synek jak miał 4 tygodnie był faszerowany antybiotykami ze względu na bakterię układu moczowego,wolałabym żeby więcej ich nie dostawał dlatego antybiotyki tylko w ostateczności,na szczęście do tej pory ani on ani ja nie musieliśmy ich brać
Panterka
Jak u @asafi...
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.