Menu

eutanazja dla dzieci

co sądzicie o tym co się dzieje w Belgi ? czy sądzicie że u nas też w końcu dojdzie do takich rozmów i planów ? co sądzicie o eutanazji dla dzieci ? Czy te warunki pod którymi ma być ona dozwolona są słuszne i wystarczające?

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/belgowie-zrobili-pierwszy-krok-ku-eutanazji-dla-dzieci,375130.html

a tu wypowiedź rodziców chorych dzieci z Polski i ich wypowiedzi na ten temat.

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/eutanazja-dla-dzieci-burza-w-sieci/6rnje

czy eutanazja dla dzieci powinna być dozwolona ?

Madzika
 256  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Zdrowie dzieci eutanazja śmierć dziecko życie choroba

Odpowiedzi

Anemona
Walkę o to rozpoczęła kobieta której 10 miesięczna córka umarła w bólu. Cierpiała od urodzenia i wiadomo było że umrze dostawała coraz więcej morfiny a na jej twarzy było widać że cierpi, ona sie nawet nie ruszała. (placze) w takim przypadku była bym za. (placze) Co takie dziecko doświadczyło oprócz bólu. To jest bardzo straszna rzecz.
Anemona
Nie jestem za eutanazją, dla mnie jest to morderstwo. Ale w skrajnych przypadkach jest to mniejsze zło niz pozwolić cierpieć drugiej osobie, do tego dziecku
jagoda30
Niech ci wszyscy obrońcy życia wejdą w buty dzieci cierpiących,chorych,pobędą w takim stanie przez tydzień,zobaczylibyśmy co mieli by do powiedzenia.
jagoda30
Joasiu (pokoj)
Nie mam zamiaru iść z Tobą "na pięści"
Beatka9316
W skrajnych przypadkach jestem za... Ale to jest tylko i wyłącznie moja opinia. Jeśli jest dziecko które leży nie rusza się nie mówi nawet nie jest wstanie ręki ponieś do góry i jest uzależnione od swoich rodziców to jestem za ale to musi być decyzja rodziny. Bo myślę, że takie dziecko gdyby miało wybór samo by tego chciało bo nawet nie jest w stanie się z nikim komunikować i to jest na pewno cierpienie i ból... A trzeba też pomyśleć o przyszłości rodzice nie będą mieli całe życie siły na opiekę nad niepełnosprawnym dzieckiem trzeba kąpać zmieniać pampersy więc do tego trzeba mieć siłę... I co później z takim dzieckiem rodzice mimo, że będą żyli będą musieli oddać dziecko do hospicjum a dla dziecka to będzie jeszcze gorszę bo jest zabrane od rodziców. Więc to powinna być decyzja tylko i wyłącznie najbliższej rodziny i to powinna być kwestia wyboru. Takie jest moje zdanie.. Ale każdy ma inne.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.