Menu

Farbowanie włosów a ciąża

W lipcu wybieram się z moim mężem na ślub do znajomych. Jestem w 4 miesiącu ciąży. Na głowie mam straszne odrosty i chciałabym pójść do fryzjera, żeby coś z tym zrobić. Słyszałam jednak, że nie można farbować włosów w ciąży. Jednak moja znajoma będąc w ciąży farbowała włosy kilka razy. Jak to jest w końcu? Można, nie można?

flora
 7941  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie farbowanie włosów ciąża fryzjer odrosty

Odpowiedzi

artanis
Wiesz, są też takie które palą i piją w ciąży... Chemia farby podobno przenika przez skórę głowy do płodu, natomiast nie jest jasno udokumentowane czy ma to faktyczny wpływ na rozwój płodu. Na pewno nie można robić trwałej ondulacji, natomiast w kwestii farbowania każdy ginekolog użyje sformułowania 'nie powinno się'
paula80
Nie do końca... Mi lekarz powiedział, że można ale najlepiej łagodnymi farbami najlepiej szamponem koloryzującym. I ostrzegał mnie że z powodu hormonów kolor może wyjść zupełnie inny niż oczekiwany - i faktycznie tak było. Po za tym ja robiłam tylko balejaż a wtedy skóra głowy nie jest bezpośrednio na czynniki wystawiona - gdzieniegdzie jasne ale jak fryzjer umiejętnie nakłada to kontakt farby z głową praktycznie równa się zero. Może taka forma farbowania cię zadowoli?! Na pewno będziesz się lepiej czuła.
monjuk
Bardziej szkodliwe niż kontakt farby ze skórą są opary - dlatego należy wybierać farby na bazie komponentów roślinnych bez amoniaku i po sprawie. Jeżeli chodzi o opinie lekarzy to pewnie ilu lekarzy tyle opinii. Ponadto jeżeli masz mdłości itd to może bo być dla ciebie trudne - u mnie bardzo wzmagało mdłości.
justa
Mi sie zdarzyło 2 razy podczas ciąży zafarbować włosy i nikomu to nie zaszkodziło...
ania1981
ja slyszalam ze mozna farbowac wlosy ale farbami bez amoniaku
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.