Menu

fotelik samochodowy,z której strony.....

dziewczyny z której strony macie zamontowany fotelik samochodowy dla dziecka???za kierowcą czy za pasażerem......
słyszałam że najlepiej montoważ za kierowcą bo w razie wypadku kierowca przeważnie nie ginie i dodatkowo chroni dziecko....ja mam zamontowany za pasażerem z dwóch przyczyn
-1 dlatego że jak sama jadę i odwracam się mam dziecko na widoku..
-2 że mój mąż jest kawał chłopa i fotel ma na maxa do tyłu więc mała miał by ciasno...
ale tak się zastanawiam czy właśnie go nie przemontować...

a jak jest u was co o tym myślicie????(wow)(wow)

smerrfetka
 1937  19

Znajdź pytania na ten sam temat:

strona foteik bezpieczeństwo

Odpowiedzi

IziaMorela
Ja Kacperka mam za pasazerem- bo moge sie odwrocic i go zobaczyc, pozatym mam lusterko, ktore ustawione po przekatnej odbija sie w moim lusterku. Natomiast Filip jezdzi za mna.
Mandarinios
Nietstety to nieprawda, że to jest najbezpieczniejsze miejsce. Prawidłowe miejsce umiejscowienia fotelika to ... środkowe miejsce pomiedzy pasażerem a kierowcą. Tak mówił specjalista w programie "Pytanie na śniadanie" właśnie na temat wszystkiego co dotyczy fotelików samochodowych.
rooda00
jeśli jadę z kimś to fotelik mam zamontowany za pasażerem(bo lepiej widzę co się w nim dzieje :)).A jeśli sama to mam Hankę z przodu,przy wyłączonej poduszce powietrznej.
lusia82
ja slyszalam od wielu ludzi ze dziecko powinno jezdzic za kierowca i tez tak woże mojego synka
tlolek
za kierowcą
Mandarinios
Koleś mówił, że właśnie przyjęło się, że miejsce za kierowcą jest najbezpieczniejsze. Natomiast testy pokazują, że miejsce pomiędzy siedzeniami jest najbezpieczniejsze i nie ze względu na to, że dziecko może sobie popatrzeć na drogę. Ja tylko piszę to co słyszałam, w programie a specjalistą nie jestem więc zdania kolesia nie podważam....
Matina
A ja montuje fotelik na przednim siedzeniu obok siebie - zawsze tak jeździmy.
aniula
ja mam dwójke dzieci wiec nie mam wyboru(pout)(pout)(grins)
IziaMorela
A dlaczego za kierowca??
Mandarinios
Przyjęło się, że za kierowcą bo w trakice wypadku kierowca często ma odruch ratowania życia ale tylko swojego. Jest to naturalne. Dlatego może to wyobrażenie, że za kierowcą bezpieczniej. Natomiast często myśląc o wypadku mamy wizję zderzenia czołowego a przecież zderzenia są również z tyłu jak i z boku. Dlatego najbezpieczniej jest na środku. Wiadomo, że jeśli ktoś ma dwoje lub więcej dzieci to nie może posadzić wszystkich na środku, ale jeśli masz jedno i wybór to dla mnie byłby logiczny....
Martuska
ja jak jeżdze sama to z przodu przypinam małą a jak jade z kimś to nie zwracam uwagi na to czy za pasażerem czy kierowcą, tak aby słońce w oczka nie świeciło
myszka838383
za kierowcą.
izaS
na śroku jest bezpiecznie bo w przypadku uderzenia w bok dziecko jest daleko o drzwi.
monna16
Jak jeszcze Małej nie było na świecie to woziliśmy Szyma za kierowcą - i całe szczęście. Mieliśmy poważny wypadek a strażacy powiedzieli, że gdyby Szymo siedział za pasażerem to nie miałby szans. A tak to skończyło się tylko na zniszczonym foteliku, wielkim szoku, stłuczeniach i siniakach.

Teraz kiedy mamy już 2 dzieci, to Szyma wozimy z przodu, Małą za kierowcą a ja siedzę na tym "najgorszym" miejscu - za pasażerem i muszę przyznać że sama mam traumę co do tego miejsca.
sweetnessa27
nie wiem gdzie powinno być najlepiej,ale koniecznie dziecko w foteliku musi być przypięte tyłem do kierunku jazdy!!!!
IziaMorela
Okropne, wolalabym tego nie wiedziec. Mam dwojke dzieci. I jak mam wybierac, ktore pojedzie na bezpieczniejszym miejscu???
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.