Menu

Fotelik z krzyżowymi pasami?

Kochane Mamy, poproszę o pomoc. Muszę wymienić synkowi fotelik i chciałabym kupić taki z krzyżowymi pasami (to nowość i słyszałam dużo dobrego na temat bezpieczeństwa tego rozwiązania). Czy wiecie może jaka firma ma takie w swojej ofercie? I jeżeli ich używacie to będę bardzo wdzięczna za opinie. Z góry dziękuję :)

Green
 1187  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zakupy fotelik pasy krzyżowe

Odpowiedzi

Agpola
Opatentowany przez RAMATTI i zastosowany w fotelikach RAMATTI Formula Isofix system pasów krzyżowych (Cross Belt System) jest innowacją na skalę światową. Można go śmiało uznać za międzynarodowy sukces polskiej myśli technicznej.

Przewagi fotelika RAMATTI Formula Isofix nad tradycyjnym modelem fotelika z systemem zapięć szelkowych to przede wszystkim:

* zapięcie na jeden z najbezpieczniejszych na świecie zamków, ukryty w siedzisku fotelika, chroniący skuteczniej najbardziej delikatne części ciała dziecka,
* znaczne zmniejszenie przeciążeń działających na dziecko przy zderzeniu samochodu,
* najnowszy system mocowania (ISOFIX), gwarantujący pełną stabilność fotelika w samochodzie,
* krzyżowy system pasów bezpieczeństwa, eliminujący konieczność każdorazowej regulacji ich długości,
* uproszczenie do maksimum systemu zapinania dziecka w foteliku,
* skrócenie czasu potrzebnego na rozpięcie i wyjęcie dziecka z fotelika,
* najwyższej jakości, wygodna tapicerka zapewniająca dziecku maksimum komfortu,
* specjalnie wyprofilowane, głębokie boki fotelika, wzmocnione dodatkowo obszerną wkładką styropianową przy głowie dziecka, zapewniające optymalną ochronę.
Agpola
http://www.wszystko.dla.dziecka.pl/index.php?p7392,fotelik-samochodowy-ramatti-formula-isofix-9-18-kg-kol-blue-nowosc-2009
MamusiaDwojki
Ja mam taki fotelik, dla mojej starszej. W praktyce to jest tak:
1. faktycznie jest dobra tapicerka - mniej sie dziecko w nim poci.
2. lepiej trzymają pasy - mała nie daje rady wyjąc rąk
3. przez 1 tydzień do 2 szlag Cię trafia zapinająć te pasy, potem zastanawiasz sie dlaczego było tak trudno :)

a odpowiadając oli26, ja go kupiłam bo mąż znalaż ten filmik - http://ram00s.wrzuta.pl/film/0PNnUEKIknH/raport_o_bezpieczenstwie_fotelikow_dzieciecych
Mona83
Ja go kupiłam dla synka i uważam, że jest super. Jest to chyba pierwszy fotelik który jest tak wygodny i bezpieczny szczególnie dla chłopców. Te pasy krzyżowe są wprost rewelacyjne. Skończyło się wiercenie i marudzenie Pawła podczas jazdy, już go nic nie uwiera ani nie wpija mu się no i co mnie też cieszy dzięki miłej w dotyku tapicerce nie obciera się :) uważam, że jest godny polecenia :)
Green
Dziewczyny, przekonana Waszymi odpowiedziami kupiłam. Własnie wróciliśmy z wakacji. Fotelik sprawdził się naprawdę doskonale! Dzięki wielkie :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.