Menu

Futra.

Pytanie z ciekawości.
Jakie macie zdanie na temat noszenia naturalnych futer?

Naturalne futra:

Pineczka
 762  22

Znajdź pytania na ten sam temat:

13-18 lat Zakupy futro naturalne zwierzęta

Odpowiedzi

nikordia
3
koza54
odpowiedź number 3 :)
dyska29
Mam takie zdanie jak @MaiRa Jak mozna zabic zwierzaka dla futra !!!!!!!!!sztuczne futra tak prawdziwe NIE!!!
Pineczka
Uff ulżyło mi(grins)(grins) Pytam bo mam małą obsesję na tym punkcie(grins)
Mi akurat pasują dwie odpowiedzi 3 i 4, noszę zimą sztuczne futerko, ale NIGDY!! PRZENIGDY!! nie założyłabym prawdziwego futra, nawet jakby mi ktoś zapłacił!! Dla mnie to jest chore, straszne i okrutne... nie chcę nikogo obrażać, ale uważam, że osoby noszące futra naturalne to bezduszne, zapatrzone w siebie snobki, które mają gdzieś, że na jedno takie futro zabija się setki niewinnych zwierząt!(zlosc)(zlosc) Każdy ma swoje zdanie i swoje sumienie, ale te osoby powinny sobie wyobrazić cierpienie tych biednych zwierząt, jak obdzierają je na praktycznie żywca ze skóry, po to żeby One mogły się dumnie obnosić prawdziwym futerkiem, bo przecież jest znacznie droższe od sztucznego i w pewnym sensie świadczy o statusie materialnym(zla)(zlosc) a przecież te sztuczne wyglądają praktycznie tak samo, czasem nawet lepiej, a różnica jest taka, że bezbronna istotka nie musiała się nacierpieć i zginąć przy ich powstawaniu.

Uhh ale się rozpisałam, nic nie poradzę, że doprowadza mnie to do szału(grins)
Pineczka
@Kasiu masz trochę racji, buty też robi się ze skóry, zresztą przecież jemy również zwierzęta, ale moim zdaniem różnica jest taka, że buty robi się ze zwierząt, które są zabijane dla pożywienia, odpadkiem są skóry, które później są przerabiane na buty, torebki itp. A trudno żeby ludzie zrezygnowali z jedzenia mięsa, oczywiście są i tacy, ale wydaje mi się, że mięso było, jest i będzie jedzone.
Natomiast takie norki, lisy, szynszyle są zabijane TYLKO I WYŁĄCZNIE ze względu na futra, nikt ich raczej przy okazji nie zjada...
Pineczka
Zresztą ja butów ze skóry natuaralnej też raczej chyba nie mam... podobnie torebek. Wszystko sztuczne.
fiolka
Pineczka ma rację. Dodałabym, że zwierzęta są specjalnie hodowane na futra.
Pineczka
Jest dokładnie tak jak pisze @fiolka, przecież są specjalne hodowle, gdzie trzymane są te zwierzęta w strasznych warunkach, a później bdziera się je ze skóry i przerabia na "piękne" futerka, szaliczki, rękawiczki i inne gówna(zlosc)
Pineczka
*obdziera miało być
emiliab
Nałożyć futro zrobione ze skóry zwierzęcia to tak jakby ubrać się w padlinę (jak dla mnie). Butów ze skóry też nie kupuję.
A no i zaznaczyłam odpowiedź nr 3.
Pineczka
@Marzenko ja też bym nigdy nie zjadła sarny, królika, a co dopiero jak w innych krajach jedzą koty czy psy!:/ A co do świni, krowy, czy kurczaka... jakoś mam takie dziwne podejście, że te zwierzęta są do jedzenia i już:P
korek221
w życiu! - tylko sztuczne futerka!!!dla mnie to chore i zboczone nosić na sobie truposza(barf)(barf)(barf)
Magdzik
Ostatnia odpowiedź... Nigdy nie miałam i nie będę miała futra, czy to sztucznego, ani tym bardziej naturalnego (jak można zabić zwierzę dla samego faktu posiadania futra??!!!!(zlosc) ) Jedyny powód jaki istnieje,to ten, że nie przepadam za futrami(pout)
xkasiulax
TWogóle nie nosze futer,ale jesli juz bym się na jakieś zdecydowała to tylko sztuczne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
daryjka87poznan
Nigdy!!!! Zadnych futer (nigdy)(nigdy)(nigdy)(nigdy)(nigdy)
renata29
3
monka21m
Żadnych futer, ani prawdziwych ani sztucznych
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.