Menu

GANGLION :((

Mam takie troszke inne pytanko w czwartek ide na usuniecie gangliona z lewej dłoni ,nie mam pojecia jak mi to zrobią a czym bliżej tym bardziej sie boje .Moje pytanie to czy miała któraś z Was usuwanne to paskudztwo napiszcie w jaki sposób chirurg to robi prosze bo do czwartku umre ze zdenerwowania pozdrawiam serdecznie

Joanna30
 772  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Zdrowie ręka

Odpowiedzi

Mandarinios
"Leczenie.

Polega na wykonaniu punkcji (wprowadzenie igły), aspiracji strzykawką galaretowatej treści, podaniu leku i założeniu opaski elastycznej (skuteczność-60%). W razie braku poprawy można wykonać operacyjne wycięcie. To najskuteczniejsza metoda, ale nawet po takim zabiegu istnieje możliwość ponownego powstania torbieli. Zabieg operacyjny przebiega zwykle bez powikłań, lecz gdy w obrębie ganglionu biegnie drobne naczynie tetnicze, istnieje ryzyko jego uszkodzenia."

To wyżej jest wygooglowane:)

Moja koleżanka miala takie coś na stawie wskazującego palca u dłoni. Lekarz wbił igłę ze strzykawką i wyciągnął zawartość. U niej to pojawiło się ponownie. Zabieg byl bezbolesny. Tak więc głowa do góry :)
Joanna30
Dzięki Mandarinios
Mandarinios
zdrówka(prezent)
Nicoletta
powodzenia i bez stresu! (kwiatek)
monika2811
ja rowniez to mialamtylko ze ja pod pelnym znieczuleniem operacje jakis miesiac temu tylko ze u mnie sa powiklania boto bylo blisko kosci w nadgarstku,ok miesiaca temu i nadal mam narosl i boli jak cholera bylam jz na paru kontrolach,14 lipca znow ide i czuje ze to sie skoncy skalpelem
moniajulitka
Ja miałam usuwany operacyjnie na dłoni.Trwało to jakieś 15 minut i zupełnie nie bolało.Dostałam miejscowy zastrzyk znieczulający i ogólnie było dobrze.Później parę dni bolało ale do wytrzymania.A po około miesiącu nie było śladu.Smarowałam maścią na blizny i nawet ślad nie pozostał.Więc naprawdę nie ma się czego bać:-)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.