Menu

Gastroschisis- jelita poza jamą brzuszną płodu

Jestem w 15 tc. Dzisiaj dowiedziałam się że mój maluszek jest chory i jelita znajdują się poza jamą brzuszną. Czeka mnie jeszcze mnóstwo badań, ale proszę Was o pomoc. Czy któraś z Was miała podobny przypadek? Czy moja dzidzia ma szanse na normalne życie? Błagam napiszcie coś pozytywnego...

anulka2281
 2022  15

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Partnerstwo i Rodzina gastroschisis

Odpowiedzi

agnese32
za nim co kolwiek bys podjela to sprobuj zrobic jeszcze 1 usg u innego ginekol bo badania moga sie mylic ja bym jeszcze dla spokoju to sprawdzila u innego lek bo bez jelit to niewiem czy dziecko dojdzie do 9 msc ale niechce Cie straszyc wiec idz i zrob jeszcze raz u innego dla Twojego spokoju (kwiatek)
MiJa
Dziecko matki chrzestnej mojego syna urodziło się właśnie z przepukliną pępowinową. Jeśli do przepukliny powędrują tylko jelita to po urodzeniu jedna operacja(wpchnięcie jelit do brzucha i zamknięcie powłok brzusznych. Może się też okazać ,że powędrują tam inne narządy...wtedy troszke gorzej. Ale wszystko jest do zoperowania po porodzie. Moja koleżanka robiła jeszcze badania genetyczne ,żeby sprawdzić czy jest to tylko przepuklina (taka sama w sobie) czy spowodowały ją jakieś wady rozwojowe. Bądź dobrej myśli. Napewno wszystko będzie dobrze.
MiJa
wady genetyczne a nie rozwojowe
amalka
Smutne jest to, że tyle osób przeczytało pytanie i nie zostawiło nawet kilku słów, by podtrzymać dziewczynę na duchu... (pout)

Medycyna galopuje do przodu. Jeszcze "x" lat temu już bym nie chodziła, tymczasem wymienili mi to i owo i postawili na nogi (grins)

Zobaczysz, że wszystko będzie dobrze. Rodzą się dzieciaczki z ogromnymi problemami zdrowotnymi i wyrastają na zdrowych dorosłych (prezent)

Trzymam kciuki i jestem z Tobą całym serduchem (prezent)(prezent)(prezent)
emikacpi
Amalka ma rację , medycyna poszła do przodu dobrze że wykryli to teraz będą mogli zaraz po porodzie zrobić operacje , synek mojej koleżanki miał wykrytą wadę serca odrazu miał operacje dzięki której żyje więc badz dobrej myśli kochana (prezent)(prezent)(prezent) Trzymaj się(prezent)
emikacpi
Amalka ma rację , medycyna poszła do przodu dobrze że wykryli to teraz będą mogli zaraz po porodzie zrobić operacje , synek mojej koleżanki miał wykrytą wadę serca odrazu miał operacje dzięki której żyje więc badz dobrej myśli kochana (prezent)(prezent)(prezent) Trzymaj się(prezent)
piasekpustyni
znajoma mi opowiadała że u dzidziusia Jej koleżanki wykryli coś takiego i dzięki temu pojechała z Lublina rodzić do szpitala gdzieś w Polsce (jeszcze nie było akcji porodowej), gdzie od razu operowali Maluszka po porodzie. zapytaj lekarza gdzie robią takie operacje bo ja nie pamiętam jakie to było miasto. powodzenia!!! i zdrówka dla Maleństwa i dla Ciebie(prezent)(prezent)(prezent)(prezent)(prezent)(prezent)(prezent)(prezent)
monikarogalska2
słyszałam o takich przypadkach, że operacje wykonuje sie po narodzinach dzidziusia. Trzymam kciuki i mam nadzieję że wszystko będzie dobrze(prezent)(prezent)(prezent)
Zana
trzymam kciuki ....będzie dobrze(kwiatek)
mycha2706
I ja też trzymam kciuki żeby wszystko się dobrze ułożyło(prezent)
jagoda30
Oglądałam kiedyś film o dziecku, które miało to schorzenie, fakt faktem wygląda to koszmarnie, ale operacja pomorze. Byc może będzie trzeba poczekać aż skóra urośnie żeby było miejsce na jelita ale będzie ok(kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)
amalka
@jagoda gratuluję "taktu" (kciuki)(krejzolka)(wow)
korek221
Kochana wszystko będzie dobrze(kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)(kwiatek) lekarze nie takie schorzenia naprawiają(grins)
Trzymam kciuki za zdróweczko Maleńkiego Skarbulka(kciuki)(kciuki)(kciuki)(kciuki)(kciuki)(kciuki)(kciuki)(kciuki)(kciuki)(kciuki)(kciuki)(kciuki)(kciuki)(kciuki)(kciuki)(kciuki)(kciuki)(kciuki)(kciuki)(kciuki)
alinagj1o2
Podstawa teraz to trafić na dobrego lekarza,który dobrze cię pokieruje tam gdzie trzeba i wyjaśni co jest dziecku i jak będzie leczone.Medycyna wiele teraz może.Odpoczywaj ile się da.Teraz za wiele nie możesz zrobić ale gdy maleństwo się urodzi będziesz mu bardzo potrzebna.A na pewno ty i dziecko będziecie mieli dobrą opiekę i pomoc.(prezent)(kwiatek)(kwiatek)
anulka2281
Miałam nadzieję że znajdzie się wśród Was mama która przeżyła coś podobnego i da mi nadzieję na to że nie stracę mojego Skarba. Jutro jadę do kliniki w Krakowie i dowiem się czegoś więcej. Trzymajcie kciuki za mojego Maluszka.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.