Menu

gaworzenie, mowa u 11 miesięcznego dziecka

Mam pytanie dotyczące mowy u 11 miesięcznego dziecka. Mój synek nie gaworzy, nie mówi. Jedynie aaa, eee, yyy, czasami podczas płaczu krzyczy nie nie nie. Raz zdażyło mu się podczas zabawy powiedzieć ma ma ma ale było to powiedziane nieświadomie. Rozwija się dobrze umie zrobić papa, dać buziaka, kosi -kosi, brawo, naśladuje rozmowe przez telefon, Jest bardzo pogodnym dzieckiem. Słyszy bardzo dobrze, najmnijeszy szmer potrafi go poruszyć. Byliśmy u neurloga dostał skierowanie do psychologa a potem do logopedy. Martwię się naczytałam się, że synek może być chory na autyzm. Czy któraś z mam miała podobny problem ze swoim dzieckiem. Proszę o odpowiedzi

malwina123
 3684  13

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Wychowanie dziecko

Odpowiedzi

MamaMateuszka
A chodzi już? Jeśli tak nie martw się, u nas było odwrotnie, syn miał 1,5roku kiedy chodził i też się martwiłam a lekarka mi powiedziała, że rozwija się najpierw albo jedno albo drugie i to by się zgadzało jak obserwowałam dziecko swoje i dzieci znajomych. Zobaczysz, niedługo cię zagada(kciuki)
renata29
a czego się spodziewać po 11 miesięcznym dziecku ? przecież to normalne,że nie mówi
malwina123
Mamo Mateuszka dziękuję za dobre słowa. Samodzielnie jeszcze nie chodzi ale bardzo się stara i chce żebym go prowadziła za jedną rączkę mógłby tak całymi dniami. Renata29 dzieckoi w wieku 11 miesięcy powinno mówić juz mama tata baba, a jak nie mówi to przynajmniej powinien gaworzyć ba , ma , la
renata29
nie wiem gdzie Ty to przeczytałaś ale wiem,że nie ma czegoś takiego,że dziecko coś powinno w danym wieku,jedno będzie to umiało a drugie jeszcze nie
aga24
Mój ma 1,5 roku i dopiero mówi mama tata baba a nie wymagać od 11mies. dziecka nie martw się myślę żejest ok
Beki
no sorry, ale moja zaczęła mówić dopiero mając 2,5 roczku.. a mając 11 miesięcy nic nie mówiła i na pewno nie ma autyzmu.. jaki bez sens.. nie za dużo wymagasz?!
kasia3030
czego to juz niektorzy wymagaja od swych malych dzieci(krejzolka)(krejzolka)
tlolek
piszesz że słyszy i to najważniejsze. i jak by nie było mówi...
Mój Synek w tym wieku coś zaczynał gadać ale pózniej za bardzo skoncentrował się na chodzeniu i o mowie zapomniał na dobre kilka lat.
jeśli już mówił to w sobie tylko znanym języku.
Rozgadał się mając 3lata i 3 m-ce
ale jak już zaczął mówić to zdaniami.A jak przychodzi wieczór to ciesze się z ciszy bo tak cały dzień trajkota jak najęty.

Wielokrotnie pytałam się lekarzy czy iść z nim do logopedy- kazali się wstrzymać bo...dziecko słyszy, wykonuje polecenia więc rozwija się prawidłowo tylko nie czuje jeszcze potrzeby mówienia.
kreskah
każde dziecko ma swój rytm...
ale rozumiem Cię, każda mama się martwi, choć z Twojego opisu uważam, że nie masz czym. Ale badania nie zaszkodzą. Dla spokoju.
I nie czytaj za dużo for i ogólnie nie nakręcaj się wiedzą "z sieci"- bo wpadniesz w paranoję...
Moja starsza szybko gaworzyła, ale mówić zaczęła dopiero po 2 urodzinach. Teraz ma 2,5 roku i ruszyła porządnie, mówi zdaniami, choć dość nie wyraźnie.
Z kolei młodsza Zuza ma prawie 15 miesięcy i całkiem sporo mówi, choć to pewnie zasługa starszej siostry- bo ten mały baranek wszystko po niej powtarza :)
Ale z drugiej strony Zuza jeszcze 2 miesiące temu nawet sama nie wstawała. Teraz się rozruszała, ale to za sprawą "dopalaczy", które dostała, bo też ja badalismy na wskroś, żeby wykluczyć problemy neurologiczne.
kreskah
*niewyraźnie- przepraszam
MamaMaya
moja corka tez dlugo dlugo nie mowila teraz ma ponad 2,5 roku i nie raz marze aby... byla cicho choc chwilke (krejzolka)
Grosik007
Rozwój dziecka jest indywidualny!! To że jeszcze nie mówi i samodzielnie nie chodzi nie znaczy że coś jest nie tak!! Chłopcy podobno później zaczynają mówić!:) Zresztą potem całe życie nie mają nic do powiedzenia:)!!!!
JUSTYS
Nie masz sie czym martwić ,mój synek zaczął chodzić jak miał 14,5 miesiąca ,mówić zaczął ok 2 latek .I wszystko z nim w porządku:))
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.