Menu

GBS - pozytywny

nie wiem jak zaczac... ;-(

no jakos sie zbiore...

robilam badanie na GBS... wynik pozytywny... czytalam o tym w necie i az na placz mi sie zebralo...(placze)

może któraś z Was wie jak to sie przenosi,czym to grozi,czy wogole jest grozne dla mnie a szczegolnie dla dziecka,jak sie tego pozbyc ewentualnie leczyc... Boże ja to juz .... w gacie... nie wiem co mam myslec a z ginem umowiona jestem dopiero na jutro a do jutra to szlag mnie chyba z niepewnosci trafi...(placze)

madziullka
 5374  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie gbs pozytywny

Odpowiedzi

justii34
Zespół GBS w ciąży

http://mikrobiolodzy.pl/index.php option=com_content&task=view&id=129&Itemid=9
wysyłam pani link aby mniej więcej opisać o jaką chorobę mi chodzi. Mieszkam w Anglii i tutaj mówią na to syndrom GBS. Byłam w końcowym stadium ciąży gdy dowiedziałam się, że to mam. Wszyscy mówili mi zgłoś się do szpitala jak tylko zaczniesz rodzić-nie czekaj. Chodziło o to, że miałam mieć podany antybiotyk aby moja córcia się nie zaraziła. Gdy zaczęłam rodzić, nie otrzymałam antybiotyku choć upominałam się o niego kilkakrotnie. Twierdzili, że jeszcze mam czas. W rezultacie podano mi go o 20 minut za późno i moja córcia zaraziła się ode mnie. Moje pytanie brzmi kiedy powinnam mieć podany ten antybiotyk, bo z tego co wiem to chyba zanim zacznie się cała akcja porodowa czyli zanim główka dziecka przejdzie przez kanał rodny. Co pani o tym myśli? aaa i jeszcze jedno jaka jest procedura wkłuwania się dziecku w rączkę czy nóżkę. Trzeba to zrobić za 1 razem czy... Zanim pobrano mojej córce krew i zanim założono jej wenflon (przez który miała mieć podawany antybiotyk) była kłuta chyba z 12 razy wydaje mi się, że to nie jest normalne. Myślę o tym aby podać ich do sądu bo zagrozili życiu mojego dziecka. Ten wirus był dla niej niebezpieczny.

Iza
Generalnie zdania są podzielone na temat tego kiedy dokładnie podać penicylinę w przypadku występowania zespołu GBS. Mówi się, że antybiotyk należy podać przed odejściem wód płodowych (jeśli wody odeszły przed porodem) lub w trakcie porodu (bez względu na to czy odeszły wody czy pęcherz płodowy został zachowany). Biorąc pod uwagę, że poród zaczyna się od skurczy co 10 minut trwających przez około 2 godziny u pierwiastki i około godziny u wieloródki, najbezpieczniej (według mnie)jest podać antybiotyk po tych objawach. Dodatkowo antybiotyk należy przyjmować już wtedy gdy kobieta dowiaduje się o występowaniu zespołu GBS (w ciąży). Jednak decyzję o podaniu leku podejmuje lekarz – bynajmniej w Polsce zlecenia to zadanie lekarza. Położna lub pielęgniarka wykonuje zlecenie tzn. podaje lek.

Oczywiście najlepszą sytuacją byłoby założyć wenflon za pierwszym razem. Niestety w życiu praktycznym nie zawsze to jest możliwe. Nie wynika to z nieumiejętności personelu a np. z tego, że naczynia łatwo pękają. Oczywiście dwunastorazowa próba założenia wenflonu to jakaś pomyłka. Tym bardziej jeśli wszystkie próby podejmowała jedna osoba. Generalnie jeśli jednej osobie nie udaje się założyć wenflonu (np. jedna pielęgniarka ma dwa podejścia) powinna poprosić inną osobę np. bardziej doświadczoną.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna

Zadbaj o to Kochanie.Pozdrawiam.
Mam nadzieje ze ten artykulik Ci pomoże zrozumieć ;-)
flame123
u mnie i córeczki znaleźli paciorkowc, którego przwdopdobnie złapałyśmy w wyniku zbyt długiego porodu (Wercia urodziła się 16 godzin po odejściu wód płodowych). Słszłam, że paciorkowiec wykryty w czasie ciąży pozwala na leczenie matki i dziecka (jeszcze wewnątrzmacicznie).Pozdrawiam i zdrówa życzę(kwiatek)
elinka
To sie niekoniecznie "przenosi". moja gin powiedziala mi, ze praktycznie kazdy to ma, a tylko w niektorych okolicznosciach u niektorych uaktywnia sie i wtedy wychodzi w badaniach dodatni. Glowa do gory, podadza Ci kroplowke z antybiotykiem na 2 godziny przed rozwiazaniem i dzidzia urodzi sie zdrowa :)
madziullka
dzis mam rozmowe z gin...zobaczymy... w ciagu tygodnia powinnam juz rodzic... eh...
madziullka
a i dzieki za informacje ;-)

buziaki dla Was ;-*****
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.