Menu

gdy dziecko boi się kąpieli- porada :)

hej Mamusie, tym razem, to nie pytanie, ale porada :) bo rzuciła mi się w oczy chwilka jednej mamy, że dziecko boi się kąpieli :)
Mam sposób potwierdzony na trójce dzieci(bojących się kąpieli), że zadziałał (dla dzieci powyżej roczku) :)
są takie markery, farbki i kredki do kąpieli firmy Aqua Studio. Do malowania wanny, płytek, ciała. Testowałam na mojej córci, która wprawdzie kąpiele od zawsze uwielbia, ale kredkami nieznudzenie bawi się od dobrych 4 miesięcy, prawie dzień w dzień. maluje wannę, "pisze" mamie listy na płytkach, maluje siostrzyczkę :) Nigdy nic nie przykuło jej uwagi na tak długo. Siostrzeniec męża w wieku mojej córki panicznie bał się kąpieli, mama na siłę go myła pod prysznicem, żeby jak najszybciej, bo odstawiał straszliwe cyrki. Daliśmy mu w prezencie taki zestawik do kąpieli i szwagierka jest zachwycona, bo od tej pory (około 2-3 miesiące) kąpiel to ulubiona część dnia młodego :)
Poza tym u siebie w sklepie polecałam te markery dwóm klientkom, które właśnie miały podobne problemy z kąpielą i obie po czasie mi zdały relację, że znów się sprawdziło- ich córki odkąd mają kredki nie chcą wychodzić z wanny :)
także szczerze polecam :) a nóż i Wam pomoże :)

kreskah
 2324  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Opieka nad dzieckiem zabawa w kąpieli kąpiel

Odpowiedzi

Grosik007
fajny sposób:) Właśnie o nich słyszałam! Co prawda moja córka siedzi w wannie i siedzi ale takie markery na pewno by ją ucieszyły:) Ciężko to zmyć?? Moja Polka przed kąpielą robi sobie cały czas "tateusze" długopisem na rekach:)! JA bawie się z moją córką pacynkami do kąpieli! Też polecam!:) Bardzo to lubi! Po tym właśnie się przekonałą do wanny!
dominikas87
moj synus tez lubi farbujace tabletki do kapieli i duzo pianki :)
babooshka
Moja bawi się w wannie czym może, ostatnio nawet kubeczkami, czajniczkiem (wcześniej foka ją ganiała,skuterek, łódka)talerzykiem-wymyśla że robi mi zupkę.
A co do mycia głowy to już od ponad 2 lat stosujemy taki daszek kąpielowy (z pianki) więc nic się do oczu nie dostaje. Są jeszcze duże kubeczki takie specjalne (wyprofilowane) do płukania główki:)(np. na str. oseska można je obejrzeć w zakładce akcesoria łazienkowe).
kreskah
@babooshka0- kubki są takie- ja mam u siebie z Babyono, sama nie testowałam., ale ponoć fajne :) co do zmywalności to łatwo się zmywa samą wodą (ja myję mokrą gąbką) z wanny, plytek, a nawet lustra- bo my mamy ostatnio taką zabawę, że siadamy przed lustrem, ja odrysowuję nasze kształty- tzn mój, rocznej Zuzy i 2 letniej Meli, po czym dziewczyny to "kolorują"- w miarę swoich umiejętności (czyli Mela marze jako tako, a Zuza raczej "puka" kredką w lustro)- zabawa na około 20 minut co w tym wieku jest nie lada osiągnięciem :)
podobno z fugami jest już gorzej- także lepiej uważać- ja akurat mam starą łazienkę, fugi pociągnięte silikonem i z tego schodzi bez problemu, sprawdziłam w miejscu gdzie jest sama fuga no i zeszło, ale ciężko :/
naklejku
My z kolei chcielibyśmy polecić na problemy kąpielowe naklejki na wannę. Zapraszamy do sklepiku www.naklejku.pl
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.