Menu

Gejowskie bajki dla dzieci

"Brytyjski rząd wprowadził już pilotażowo do programu nauczania gejowskie bajki - czytamy w dzienniku „Polska”. Wkrótce takie opowiadania trafią do polskich księgarń.

Bajka And Tango Makes Three to bajka o dwóch homoseksualnych pingwinach. Zwierzaki przez sześć lat tworzyły parę i wspólnie wychowały potomka. Teraz ich przygody mają poznać również polskie dzieci. Bajkę chce wydać Kampania Przeciw Homofobii. (...)

Psycholog z Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Zbigniew Nęcki twierdzi, że dzieci po lekturze gejowskich bajek w dorosłym życiu będą bardziej tolerancyjne wobec mniejszości seksualnych. Zaznacza przy tym, że gejowskie bajki nie będą miały wpływu na wzrost liczby homoseksualistów w Polsce. - O to jestem spokojny - dodaje." (www.wp.pl)

Moim zdaniem pomysł jest bardzo dobry i faktycznie może nauczy ludzi już od małego tolerancji, o której często zbyt dużo się mówi a w praktyce wygląda to zupełnie inaczej. Co myślicie o tym pomysle?

Ju25lka
 1967  91

Znajdź pytania na ten sam temat:

bajka homoseksualizm gejowska bajka homofobia

Odpowiedzi

kasia13_archiwum
Pomysl moze i dobry... Nie komentuje...

Ale ta bajka... homoseksualne pingwiny... no powalajaca... jak dla mnie... :D:D:D:D:D
artanis
Ja mam mieszane uczucia. Bo jednak co innego tolerancja, a co innego propagowanie modelu rodziny pan+pan+dziecko. Nie zabraniałabym dziecku oglądania takich bajek, on jeszcze nie będzie w stanie odróżnić płci pingwina:) My też wychowałyśmy się na Żwirku i Muchomorku, którzy mieszkali w jednym domu, spali w jednym łóżku, a jednak mamy dzieci i sypiamy z mężczyznami;)
Matina
Ja się boję komentować bo zaraz dostane po łbie. Albo powiem jednak swoje - w końcu o to tu chyba chodzi. Bajki takiej na pewno nie kupię. Niech sobie żyja w związkach, ale dzieci to bym im nie dała.
Ju25lka
No i tu własnie pokutuje to że nam takich książeczek nie dawano :)
artanis
@Ju25lka: i może właśnie dlatego jesteśmy uznawani za jeden z najbardziej homofobicznych narodów...
Matina
Ju25lka powiedz mi a skąd te dzieci miałyby się wziąć u tych dwóch panów? Bocian? Kapusta? Czy dom dziecka? Bo jesli dom dziecka to jak Boga kocham chyba nie ma sprawiedliwości na tym świecie.
Ju25lka
Tu nie chodzi o propagandę i takiego modelu rodziny - tylko na zwrócenie uwagi na sam problem, na edukację dziecka. Nie robienie z tego tabu.
Matina
Ok. tylko, że ja nie chiałabym być takim dzieckiem, Ty na pewno też. Napisałam wcześniej niech sobie żyja w związkach, ale dawanie dzieci takim ludziom to przesada.
carla1978
Zgadzam się z Julką i artanis: to nie ma na celu wychwalanie takiego modelu rodziny, bardziej oswojenie dzieci ze świadomością, że różni ludzie są na świecie i należy ich tolerować i akceptować
mumczinx
Właśnie słucham Program III Polskiego Radia i w audycji "Za a nawet przeciw" Kuby Strzyczkowskiego będzie około płudnia ten temat poruszany. Jak chcecie posłuchać to podpowiem, że Trójka nadaje na 99,70 FM
Matina
"Bajka And Tango Makes Three to bajka o dwóch homoseksualnych pingwinach. Zwierzaki przez sześć lat tworzyły parę i wspólnie wychowały potomka."
O tym mówiłam.
Matina
O właśnie Joanna to tak jak ja.
Ju25lka
Gdyby nikt na to nie zwrócił uwagi i nie robił wielkiego szumu wokół tego tylko puszczono by taka bajke na dobranoc to nawet nikt by się zapewne nie zorientował czy to pingwin i pingwinica czy inaczej... tak samo jak my będąc dziećmi nie zastanawialiśmy się co łączy żwirka i muchomorka! Dziecko patrzy na świat inaczej...
artanis
Dawno temu napisałam jakie mną targają uczucia w kwestii adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Zainteresowane odsyłam do wątku: http://infobot.pl/r/TBd :)
carla1978
A co z Krzysiem w Kubusiu Puchatku mieszkającym z samymi zwierzątkami?? :)))
Ju25lka
Muminki: typowa rodzina patologiczna... cały czas na golasa, mamusia muminka nie śpi z tatusiem muminka, muminek raz nawet spał z ryjkiem!!
carla1978
Albo Smerfy - gejowska wioska??
Matina
Carla pooglądaj początek "Przygód Kubusia Puchatka" Krzyś z nimi nie mieszka.
carla1978
otóż to Joanna, masz rację ;)
carla1978
O matko z córką. dobrze nie mieszkał. Zły przykład
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.