Menu

Gen uprzejmości - czy to w ogóle możliwe?

Dziennik.pl podaje, iż naukowcy odkryli właśnie gen uprzejmości!? Jeśli teoria się potwierdzi, znaczyłoby to, że nie tyle wychowanie, co geny odpowiedzialne są za to, czy ludzie są uprzejmi i życzliwi czy nie. Co o tym sądzicie? Coś w tym jest czy to absolutna bzdura? Jak to jest z tą uprzejmością Waszym zdaniem? Jak uczycie uprzejmości swoje dzieci? Opowiedzcie!

Ania
 700  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

Wychowanie geny wychowanie

Odpowiedzi

goskapolak
Genetyka to wciąż wielka tajemnica.Nie tyle,że nie da się wszystkiego przewidzieć ale trudno o czymkolwiek jednoznacznie przesądzać.
Myśle,że z tym genem uprzejmości jest tak jak z talentami dziedziczonymi w genach po rodzicach.Co z tego,że dziecko je po nas odziedziczy skoro nie odkryjemy ich i nie wydobędziemy,żeby dziecko miało szansę je rozwinąć?
Więc co z tego,że dziecko po nas odziedziczy gen uprzejmości albo i nie,skoro my nie będziemy go wychowaniem stymulować lub tworzyć?
izkalepszy
oooo! to moja córa na pewno go ma:)czasami jestem szczerze zdziwiona jej zachowaniem kulturalnym,o co w wieku 3,5 roku trudno z tego co zaobserwowałam u innych dzieci.A co do nauki uprzejmości dziecka mego,to w cale jej nie nakazuję dziękować,witać się czy współczuć innym po prostu chwalę ją za każdym razem gdy to zrobi.
Majaaaaaa0000
Moja córka ma 3 latka, a zawsze jest dziękuje, dzień dobry, proszę , do widzenia . itp. Za każdym razem ją chwalę , gdy tak mówi :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.