Menu

Generalne porządki przedświąteczne

Czy co roku wpadacie w szał przedświątecznych porządków? Czy sprzątacie wszystkie kąty, szafki, za szafkami, czy odsuwacie każdy mebel i wyciągacie wszystko z szafek myjąc wszystko centymetr po centymetrze? Opowiedzcie jak podchodzicie do przedświątecznych porządków.

Ania
 1439  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dom i Ogród porządki porządki przedświąteczne święta

Odpowiedzi

monique25
u mnie nie ma szału bo takie generalne porządki robię kilka razy do roku a nie tylko przed Świętami a w tym roku to wogóle miesiąc temu malowalismy i wszystko było już poodsuwane i wysprzątane mebli nie odsuwałam teraz więc to mi odpadło :) a moja mama np faktycznie -dosłownie myje wszystko cm po cm :D
Magdzik
U mnie też nie ma szału, nie przesadzam:) Fakt, że każdy kąt mam wysprzątany, za meblami poodkurzane (za tymi, co się da odsunąć, bo część mam umocowanych na stałe), w szafkach jako tako ogarnięte, ale nie myję wszystkiego cm po cm:)
renata29
W szał nie wpadam ale lubię porządki przedświąteczne,sprzątam po prostu bardziej dokładnie niż zwykle:)
daryjka87poznan
Az tak to nie. Jest sprzatane ale nie tak zeby szafki odsuwac i wogole.
maja1482
staram się nie przesadzać, bo dla mnie to troszkę chore, ale przez to że moja teściowa ma totalnego bzika na punkcie porządków przedświątecznych, więc ze względu na nią i na to, że niestety mieszkam w jej domu trochę bardziej przykładam się do sprzątania przed świętami, ale regałów nie przesuwam...:)
tlolek
na luzie....okna myje co miesiąc tak samo piorę firany. co dzień sprzątam, minimum raz w miesiącu pastuje podłogi więc szału nie ma przed świętami.
jedynie co to dodatkowo piore obrusy (bo na co dzień leżą w szafie) i szykuje zastawę i sztućce
Juli1303
Dla mnie to jest jakieś chore. Nie rozumiem idei sprzątania tylko 2 razy do roku. Trzymam czystość na codzień i nie nie popadam w obłęd przed świętami. śmieszą mnie świąteczne porządki....bo to dla mnie jakaś chora pokuta
madalena2009
Ja się jakoś specjalnie nie spinam... sprzątam na bieżąco, więc teraz jakoś specjalnie nie szaleję...
A poza tym wychodzę z założenia, że jak posprzątam to posprzątam, a jak nie to... trudno :) ( czasem mam lenia więc wrzucam na luz)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.