Menu

Glisty ludzkie....

Witam w przedszkolu u Marcina jedno dziecko ma glisty ludzkie w organizmie.Moje pytanie brzmi czy można się tym zarazić od drugiego człowieka??Czy któraś miała z tym do czynienia.Czytam o tym w internecie i nigdzie nie wyczytałam czy można się zarazić,przyznam się szczerze że jestem w szoku jak czytam o tych pasożytach.Z góry dziękuję za odpowiedzi.....:-))))

Magda27
 754  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Zdrowie dziecko

Odpowiedzi

xkasiulax
Można oczywiście!!z tego co wiem,to jest bardzo zaraźliwe!!!!.........
koza54
bleee, paskudztwo (chora)
aangelek21
szok! (wow)
tymianek
(kwiatek) a co to dziecko jeszcze robi w przedszkolu , rodzice nie leczą go ??? Dziwię się, że dyrekcja nic z tym nie robi, tylko wszyscy wiedzą i dziecko chodzi i "rozsiewa" glisty (krejzolka)
Zarazić się można poprzez korzystanie z tej samej ubikacji, podanie rąk, założę się, że dziecko to nie ma dokładnie mytych rąk w przedszkolu więc , obleńce te mogą być nawet na zabawkach.
Magda27
No mam nadzieje że to dziecko nie chodzi do przedszkola chciałam dziś porozmawiać z panią wychowawczyni to oczywiście jej już nie było jak poszłam po Marcina.....Mam nadzieję że jutro rano na nią trafię i się wszystkiego dowiem
Zana
i poszłaś spokojnie do domu ??? ... przecież jest jeszcze dyrekcja !!!!!
PatrycjaM
tak jest to zarazliwe!zresztą jak wiele innych pasozytów które w nas żyją chociaż my o tym nie wiemy. Jest jest po leczeniu ale skutecznym to w miarę ok. Wdł mnie lekarz powinien wziąść po uwagę to że dziecko chodziło /chodzi do przedszkola i całe przedszkole odrobaczyć. Niestety ale w takich czasach zyjemy. Ja juz sie z tym oswoiłam. syn własnie jest drugi dzień na Pyrantelum(19.01. była pełnia)i tak jest co 4miesiące.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.