Menu

głuche telefony

Witam!
Od trzech może tygodni dzwoni do mnie ktoś z zastrzeżonego numeru.Wydzwania kilkanaście razy dziennie,w nocy i nad ranem.Kiedy odbieram wyłącza się lub się nie odzywa.
Czy można to podciągnąć pod nękanie i zgłosić na policję? Jakie oni tam mają procedury? Trzeba będzie im zostawić telefon na przykład?

goskapolak
 729  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

13-18 lat Czas wolny i Sport nękanie telefoniczne

Odpowiedzi

amalka
Przykro mi ale nie zrobią NIC! Do mnie ktoś wydzwaniał i milczał bądź sapał mi w "słuchawkę" (krejzolka) Było jak u Ciebie- o każdej porze dnia i nocy, numer zastrzeżony... Wścieklizny dostawałam a mąż bał się wypuszczać mnie z domu... Zgłaszałam do Plusa i psińco wskórałam. Na policji było podobnie- nie ma zagrożenia dla życia, nie ma gróźb karalnych... Kazano mi numer zmienić i zastrzec (wow)
emiliab
Nic się da zrobić, ja jak widzę numer zastrzeżony to po prostu odrzucam to połączenie.
katarynka3311
Zrób tak jak pisze Runka, bo na policji nic nie poradzą. Mogą coś zrobić jeśli powiesz kto to dzwoni. Ja miałam tak że dostawałam smsy z neta, i głuche telefony z zastrzeżonego. Znajomy policjant wyjaśnił, że tylko przez nakaz prokuratorski mogłabym się dowiedzieć kim jest ta osoba. A taki nakaz jest bardzo trudno zdobyć chyba, że są realne groźby karalne. Więc niestety takie mamy prawo...
Ja przestałam zwracać na to uwagę, aż ktoś odpuścił dzwonienie, a smsy przychodzą sporadycznie, nawet ich nie czytam tylko wyrzucam.
goskapolak
Nie mam niestety takiej opcji odrzucania numeru zastrzeżonego.Musiałabym wpisać numer,który chcę zablokować.
Ale zadzwoniłam do swojego operatora i polecił wprowadzić mi kod,który blokuje połączenia z numeru zastrzeżonego.Kiedy ktoś taki chce się dodzwonić słyszy komunikat,że abonent zablokował połączenia z numeru zastrzeżonego.Ja nie jestem informowana o próbach połączenia się.
Nic to nie kosztuje i KAŻDY operator ma taką usługę(kciuki)(kciuki)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.