Menu

:( glukozowa masakra

wczoraj robiłam glukoze w obciążeniu no i na dzień dobry glukoza cacy bo 95 a po godzinie 175 (placze) no masakra, czeka mnie zapewne obciążenie 75 (smutna) jestem strasznie zmartwiona

isiorek
 501  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża glukoza

Odpowiedzi

Mandarinios
Nie martw się :) Ja miałam po obciążeniu glukozę 156 dostałam skierowanie do diabetologa i glukometr... musiałam przez miesiąc badać poziom cukru o określonych porach.... ani razu podczas badania cukru nie powtórzył mi się poziom cukru ponad normę... Tak więc nie martw się na zapas :)
babooshka
hmm, ja znalazłam cos takiego:
"Nieprawidłowy wynik testu po obciążeniu 75g glukozy lub stężenie glukozy powyżej 180 mg% po obciążeniu 50g glukozy jest wskazaniem do skierowania pacjentki do Ośrodka Diabetologiczno – Położniczego.
jeżeli test przesiewowy (obciążenie 50g glukozy) jest nieprawidłowy, a wynik testu diagnostycznego (obciążenie 75g glukozy) jest prawidłowy – należy wykonać w 32. tygodniu ciąży ponowny test diagnostyczny"
isiorek
no mam 175 czyli jest źle ale nie najgorzej tak ;) mam tylko nadzieje że maluszkowi nic nie grozi, zdziwiłam się tylko że ten pierwszy wynik glukozy miałam dobry
Mandarinios
Twój wynik jest ponad normę (150) ale nie jest przeraźliwie wysoki... dostaniesz pewnie skierowanie do diabetologa albo jeśli będziesz miała prawidłowy drugi wynik to pewnie lekarz zadecyduje tak jak napisała @Babooshka.... Zaufaj lekarzowi :)
isiorek
no idziemy w piąek więc pewnie sie trochę nadenerwuje jeszcze :)
koza54
ja tez na poczatku mialam glukoze w porzadku a pozniej ponad 100, lekarz stwierdzil, ze mam cukrzyce ciezarnych, ale po porodzie az do tej pory co miesiac sobie mierze poziom glukozy i mam w normie. nie martw sie, bedzie ok :) moze poprostu cos zjadlas, ze ci sie poziom podniosl.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.