Menu

gluten -jak podawać

Mam córeczkę w szóstym miesiącu i pediatra powiedziała żeby zacząć jej podawać gluten. Karmię piersią ale podaję jej też dania ze słoiczka i desery. Moje pytanie brzmi czy mogę ugotować mannę na wodzie i dodać do słoiczka? Czy do takich słoiczków warto jest też dodawać oliwę z oliwek?

Justa29
 1059  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie gluten

Odpowiedzi

agaorto
wiesz ja się pytałam mojego lekarza o ten gluten to kazał mi podawać na początek po jednej małej łyżeczce do mleka raz dziennie. Na przykład kupić kaszę z glutenem i do mleka dawać... jeśli nic się nie będzie działo to można już więcej dawać.... u mnie jest ok:) pozdrawiam
agaorto
miało być, że po 2 tyg można zwiększyć ilość glutenu... :)
Justa29
tylko że jak to na mleku swoim podawać gotować to mleko?chyba to nie jest dobry pomysł?
wikaa020
Mleka nie gotuj bo straci swoje wartosci a kaszke glutenowa kup taka bez gotowania np.jest kaszka manna z Bobovity.Sa tez sloiczki zawierajace gluten,mozesz tez dodac kaszke manna taka na wodzie ugotowana.I czytaj sklad na sloiczkach bo wiele z nich zawiera oliwe z oliwek lub inny olej.
agaorto
no właśnie teraz jest dużo słoiczków, które mają gluten - napewno coś znajdziesz? a ja mogłam tak robić bo karmiłam butlą :)
karolincia
albo zwykłą kaszkę manne błyskawiczna i dodawaj po łyżeczce do słoiczków ja tak robiłam bo nie mogłam znależć w mojej wiosce tych słoiczków z kaszką manną trudno je znaleźć przynajmniej nie wszędzie są
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.