Menu

Gorączka - czopek czy nie?!

Krzyś ma 38,5 gorączki (chyba przez ząbki bo nie spał w nocy i płakał, jak posmarowałam dziąsełka żelem to się uspokoił) i zastanawiam się czy podać mu czopka przeciw gorączkowego czy nie? Jak myślicie??

Pixelka
 994  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie gorączka czopek

Odpowiedzi

kasia13_archiwum
Do 38,5 nie trzeba nic podawac. Goraczka jest ogolnie zdrowa reakcja organizmu. Powyzej 38,5 powinno sie cos podac. Jezeli temperatura utrzymuje sie na tym poziomie i nie wzrasta, to dawalabym synkowi duzo do picia, wazne: nie przegrzewala, czyli luzno, przewiewnie ubierala. Jezeli temperatura wzrasta, i szczegolnie na noc dalabym czopek.
Jezeli podwyzszona temperatura sie utrzymuje, to czasem warto pojsc do lekarza. Czasami za zabkowaniem potrafi sie ukryc jakies chorubsko, np. stan zapalny gardla czy uszka.
Pixelka
To na bank ząbek - wyczuwalny już palcem - tylko żel pomaga. Teraz się Krzysiu troszkę uspokoił i oczka się mu zamykają - po nie przespanej nocy. Mi zresztą też :(
kasia13_archiwum
Ja nie mowie, ze nie zabek. Mam bardziej na mysli to, ze czesto zabkowaniu towarzysza inne dolegliwosci.
Np. moja mala zabkowala i miala goraczke. Poszlam z nia do lekarza i potrzebowala antybiotyk, bo miala stan zapalny gardla.
Tak moze byc, ale nie musi byc. Po prostu, jesli temperatura jeszcze bardziej wzrastac bedzie, to polecam wizyte u lekarza, bo ogolnie zabkowaniu moze towarzyszyc stan podgoraczkowy, ale nie wysoka goraczka (najczesciej).
Pixelka
Zgadza się kasiu masz rację - jak nie przejdzie to lekarz jak najbardziej. Ale już trochę przystopowałam z gonieniem do lekarza jak tylko coś się dzieje. Kiedyś po pierwszym kichnięciu leciałam do lekarza, ale zdałam sobie sprawę że trochę przesadzam.

Przy poprzednich ząbkach też miewał taką temperaturę. Zastosujemy kąpiel chłodną może trochę zbijemy temperaturkę.
kasia13_archiwum
No to wszystkiego dobrego i szybkiego powrotu do zdrowia dla twojego synk
czarna
Ja czopki podaję od 39 stopni. Wydaje mi się że nie ma potrzeby podawania wcześniej. Ząbkowanie potrafi dać popalić. Eryk też fatalnie znosił każdy jeden ząbek. :( Cierpliwości i siły ci życzę!
cebulka
Gorączke powinno sie zbijać od 38 stopni. Ja musze z Kasią b. uważać - w ub. roku dostała drgawek gorączkowych przy temperaturze ok 39 stopni. Wole nie ryzykować.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.