Menu

gorączka przy ząbkowaniu

moja 11 miesięczna Natalia zaczęła ząbkować i jeden ząbek już się przebił w nocy zaczęła gorączkowac temp( 39 ) a rano o 6.00 38,4 poza gorączką nie ma żadnych innych objawów choroby ( przynajmniej na razie) i moje pytanie czy jeżeli jest to temperatura od ząbków to ona może występować kilka dni czy dziś już powinna się zmniejszać...ile trwa taka temperatura jezeli jest to tylko od ząbkowania?mój starszy syn też gorączkował przy ząbkowaniu ale nie pamiętam ile trwała u niego taka gorączka

JUSTYNA300511
 1078  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie temperatura ząbkowanie

Odpowiedzi

Karola5
Witaj. Moja starsza Zuzia nie gorączkowała wcale przy ząbkowaniu, natomiast młodsza Amelka ma teraz 14 mscy, gorączkuje. Nie trwa to kilka dni tylko co kilka dni do 39 i paru kresek. Ma teraz 8 zębów, które wyszły całe i 4 zęby trzonowe wyrżnięte i 2 kły, które przebiły się już.
bettycu
podwyższona temperatura może utrzymywać się aż do przebicia zęba przez dziąsło. ale wydaje mi się, że ponad 39 stopni to za dużo na zęby. ja podawałam córce milifen przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, ale tylko na noc.
orzech
mnie też się wydaje że ponad 39 stopni to za wysoka temperatura na ząbkowanie. no ale każde dziecko jest inne. ja podawałam córce milifen na gorączkę i ból, przynajmniej przesypiała noc.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.