Menu

gorączka , stan podgorączkowy

Witam
Od jakiej temperatury u dziecka podajecie jakieś leki przeciwgorączkowe ?
I co stosujecie ? Syrop , czopki ?

kropeczka
 1073  11

Znajdź pytania na ten sam temat:

gorączka

Odpowiedzi

karolcia514
powyżej 38,5 i jak wiadomo czopki są lepsze ale moja by nie dala sobie włożyć wiec stosujemy syrop ostatnimi czasy jest to paracetamol :)
stokrotka30
Mój syn ,jak ma 38 st. to już odlatuje,więc podaję mu około tej temperatury
bigLove
nalepiej podawać po. 38,5 ale jak widzę jak mój Kacper sie meczy cały dzien płącze marudzi to mu daję nurofen w syropku, 15 min i dziecko lata usmiechnięte
syla
Ja nigdy nie czekam do 38,5 jak ma gorączke podaje syropek
tlolek
powyżej 38,5 i podaje syrop...
justii34
(pout) ja rowniez nie czekam do tak wysokiej temp.w zaleznosci,jesli jest to zabkowanie wstrzymuje sie bo temp.sie wacha i podaje tylko na noc paracetamol.jesli jest to angina imbufenik 2-3 razy dziennie.dziala przeciwzapalnie oraz bolowo.czopkow nie uzywam-jak byl maluni to owszem.teraz ladnie pije lekarstwa wiec tylko syropki.(cukierek)(cukierek)(cukierek)(cukierek)(cukierek)(cukierek) przy przeziebieniach 37,7 lub 37,8 juz podaje syrop(cukierek)(cukierek)(cukierek)(cukierek)
MaLaCzarna
38 , podaję paracetamol w syropie
piasekpustyni
zbija się powyżej 38, narazie nasz Maluch dzięki Bogu nigdy nie miał temp. ale jak bardzo Go męczą ząbki i w nocy się kręci i popłakuje to podaję sporadycznie panadol dla dzieci w syropku.
Achcha
38,5. Stanu podgorączkowego czyli do 38 st nie zbija się lekami. Podwyższona temperatura to naturalny proces walki organizmu z rozwijającą się chorobą - nie należy wtedy ingerować.
Najłatwiej podać lek w zawiesinie lub syropie ale każde dziecko jest inne. U starszego syna syropy wywołują szybki ale krótkotrwały efekt - przekonałam się, że dla niego najlepsze są czopki. Młodszemu podawałam w syropie i było ok.
natuuusia19
do 38 nic jej nie podaje, no najwyzej herbatke lipowa. od 38 do 38,5 mniej wiecej podaje syrop... a poyzej 38,5 czopki
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.