Menu

Gorszy dzień przedszkolaka

Witajcie. Mam pytanko co robicie w sytuacjach gdy wasz przedszkolak ma gorszy dzień i nie chce iść do przedszkola marudzi płacze, ulegacie i zostaje w domu czy tłumaczycie jakoś i mimo wszystko idzie do przedszkola? Moja Natalka dziś miała taki dzień, ale jakoś jej wytłumaczyłam że musi być w przedszkolu bo pani na nią czeka i inne dzieci i będzie im smutno jak ona się nie pojawi poskutkowało:)

kasia3030
 523  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Wychowanie przedszkole dziecko

Odpowiedzi

emikacpi
To jest normalne każdy z nas ma dobry i zły dzień ... najważniejsze żeby wytłumaczyć tak jak to zrobiłaś :) nie ma co popuszczać bo pózniej dziecko będzie chciało manipulować rodzicami.
daryjka87poznan
Moja dosc czesto tak ma ze wzgledu ze jej sie wstawac rano nie chce. Nie ulegam, tłumacze ze trzeba isc i zaprowadzam ją.
amalka
Krzysio przedszkole lubi (gdyby jeszcze nie zmuszali do jedzenia mięsa, ryb i jajek hehe) mimo to czasem protestuje. Przyznam, że raz uległam- był piątek, fajna pogoda (duuuużo śniegu) więc przedłużyłam Juniorowi weekend. Na ogół jednak nie odpuszczam. Tyle tylko, że takiego "złego dnia" odbieram synka z placówki wcześniej (grins)
kreskah
moja Mela też uwielbia przedszkole, ale bywa rano, że marudzi. Zawsze jej wtedy mówię, że Pani Marlence będzie smutno jak Amelka nie przyjdzie, a Pawełek i Milenka (najlepszy kumpel i koleżanka) już są w przedszkolu i czekają na Amelkę.
Zawsze wtedy zapomina sobie, że wogóle marudziła :)
karolincia
Ulegam ale dużo rozmawiam i tłumacze, odpuściłam jej na trzy tygodnie rytmike bo nie chciała, nie ma co zmuszać teraz znowu chętnie ćwiczy (kwiatek)(grins)
Nula139
Mała od niedawna chodzi do przedszkola,ostatnio właśnie miała "gorszy dzień",jednak nie ulegliśmy,mąż zaprowadził córcię do przedszkola.Popieram @emikacpi(kwiatek)
Magdzik
Tłumaczę córce podobnie, jak Ty i prowadzę do przedszkola, mimo jej utyskiwań:) Uważam, że gdybym odpuściła raz, czy dwa, to mała wiedziałaby, że nie musi iść wtedy do przedszkola i przy kolejnej okazji wykorzystywałaby to. A tak wie, że musi chodzić, bo mama i tata pracują, i musiałaby zostać sama w domu;)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.