Menu

Goście w domu

Od narodzin córeczki po raz pierwszy robię w domu przyjęcie. Mąż ma urodziny no i chcąc nie chcąc trzeba zaprosić kilka ludzi – rodziców jednych i drugisz, szwagra z żoną, mojego brata z dzieczyną i jeszcze mają być nasi wspólni przyjaciele – 4 osoby. Nie bardzo wiem jak to wszystko zorganizować – czy położyć małą wcześniej, czy ich zaprosić później, czy jak przyjdzie pora spania i karmienia to po prostu wyjść na chwilkę i zrobić swoje? Jak organizujecie się w takich sytuacjach?

natka86
 729  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

urodziny przyjęcie

Odpowiedzi

Pixelka
Ja zawsze jak już musiałam zaprosić gości to starałam się ich zapraszać jak synek jeszcze nie spał – czyli np. koło godziny 16 – tym bardziej, że jak mówisz to urodziny więc niech malutka mimo że na pewno nie będzie tego pamiętać przy tym będzie. A jak odwiedziny się przeciągną to wyjdziesz wykąpiesz, nakarmisz, uśpisz i wrócisz. Myślę, że to będzie korzystniejsze.
Marlena
Też się staraliśmy od urodzenia córki robić takie rodzinne zloty wcześniej. Jest nowy członek rodziny i uważam, że trzeba to zaakceptować i przestawić pod niego. Myślę, że goście to zrozumieją.
KdaPl
U mnie jest różnie. Dużych przyjęć w domu nie robimy. Zazwyczaj wpada kilkoro znajomych 2-4 osób. Mateusz wtedy dziwnie wyczuwa, że coś się szykuje :) Jak go położę wcześniej spać, to po 2-3 godzinach się obudzi i z wielką radością bawi się z gośćmi. Czasem specjalnie czekam z ululaniem go i jak przyjdą znajomi to chętnie pomagają w niektórych czynnościach. Wszyscy są wtedy zadowoleni :) goście bo się pobawią z małym, mały bo goście się z nim bawią, a ja z mężem że ktoś nas z lekka odciąży.
kasia13_archiwum
Ja nie mialam z tym problemu. Jak przyszli tak, ze dzieci w miedzyczasie musialy isc spac, to przepraszalam na chwilke, kladlam spac i wracalam. To chyba normalne. Sa dzieci i pewne rzeczy trzeba im podporzadkowac, jak chociazby faktowi, ze maja swoje stale pory do spania. Nikt nigdy nie mial mi tego za zle.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.