Menu

Gotowanie i pieczenie z dziećmi

Dzieci z reguły uwielbiają wszelkie zajęcia z kuchni jak mieszanie, przekładanie, wycinanie i ugniatanie. Czy często angażujecie wasze pociechy do pomocy w kuchni? Czy często razem gotujecie i pieczecie? W jakich kuchennych czynnościach najchętniej pomagają wam dzieci? Opowiedzcie o waszych wspólnych kulinarnych sukcesach.

Ania
 1262  5

Odpowiedzi

smerrfetka
czasami tak...pomaga mi kleić pierogi,czy obtaczać kotlety w jaju i bułce tartej,po mału uczę ją obierać warzywa,czy je kroić....mała jest przeszczęśliwa uwielbia rządzić w kuchni,dla niej to frajda(kciuk)
amalka
Zwykle po wspólnym gotowaniu mam sporo sprzątania (hihi) ale nie ma to znaczenia... Synuś uwielbia mi pomagać! Tłucze kotlety, wrzuca do miseczki to co ja już pokroiłam, miesza (np sałatki), miksuje ciasto... Uformowane przez niego "obwarzanki" smakują najlepiej :)
Uwielbiam gotować z Krzysiem. On się nie nudzi a ja mam radochę :)
izkalepszy
właśnie upiekłyśmy ciasteczka..zaraz jak wystygną będziemy je dekorować,najlepsza frajda dla małej:))
sque
Moja Jula jest jeszcze za mała, żeby miała mi pomagać, ale zawsze jak coś w kuchni robię to ona siedzi w krzesełku i przygląda mi się, a ja dam jej zawsze czegoś dotknąć, posmakować i opowiadam jej co robię. Ma frajdę i ja też. Ale jak będzie większa to na pewno pozwolę jej bardziej mi pomóc ;-)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.